Ziemeļaustrumu virsmežniecība aicina apmeklēt medību trofeju izstādi Gulbenē

Ziemeļaustrumu virsmežniecības darbinieki aicina ikvienu interesentu un jo īpaši skolēnus apmeklēt medību trofeju izstādi, kas Ziemeļaustrumu virsmežniecības telpās Gulbenē būs skatāma līdz 6.jūnijam.

Izstādē aplūkojamas Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā pēdējo trīs gadu laikā iegūtās vairāk nekā 200 dažādas medību trofejas.

Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš atzīst, ka cilvēki pārsvarā par mežu domā ekonomiskās kategorijās. “Šis ir starptautiskais meža gads, tādēļ mēs vairāk pievēršam uzmanību tam, ka mežā ir ne tikai koki, bet arī ļoti daudz kā cita interesanta, arī meža dzīvnieki,” saka A.Krēsliņš.

Starp izstādē redzamajām, gandrīz 40 trofejas ir novērtētas zelta medaļas vērtībā, sudraba medaļas ir ieguvušas 32 trofejas, bronzu – 46 trofejas. Trofejas tika izvērtētas pagājušajā nedēļā. To vērtēšanā piedalījās CIC (Starptautiskās medniecības komitejas) eksperti no Igaunijas un Lietuvas, kā arī eksperti no Kurzemes puses.

Medību trofeju izstāde ir tā vieta, kur var salīdzināt medību saimniecības attīstību zināmos laika periodos. Tāpat izstādē ir aplūkojami arī slikti piemēri, tāpēc mednieki var nākt un mācīties, kur ir pieļautas kļūdas.

Kā ierasts, izstādē ir apskatāmas arī eksotisku dzīvnieku trofejas, kas izvietotas ar mērķi aplūkot, kur citur ir bijuši mūsu mednieki un ko viņiem ir izdevies nomedīt, piemēram, dambriedis (Polija), Sibīrijas kalnu āzis (Kirgizstāna), lācis (Krasnojarska, Krievija), muflons (Čehija) un ģemze (Itālija).

 

Avots:www.dzirkstele.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *