Īrijas kokrūpniecības uzņēmumi būs spiesti importēt papildus koksnes resursus

Īrijas ziemeļos šā gada aprīlī nolija tikai 2/3 no mēneša vidējās normas, tādējādi šogad šis mēnesis Īrijā tika reģistrēts kā karstākais kopš 17.gadsimta. Ārkārtējais sausums izraisījis plašus mežu ugunsgrēkus, kā rezultātā uguns skartā kopējā platība Īrijā sasniegusi jau aptuveni 1 500 hektāru.

Īrijas Mežsaimniecības un Meža produktu asociācijas (The Irish Forestry and Forest Products Association) direktors Merians Bīrons ziņojis, ka katra mežu ugunsgrēkā nopostītā hektāra rezultātā Īrija būs spiesta importēt papildus līdz 650 kubikmetru koksnes, kas viennozīmīgi radīs zaudējumus gan vietējai mežsaimniecībai, gan mežizstrādātājiem, gan kokmateriālu pārvadātājiem un kokrūpniekiem, tā kā uguns nodarītais kaitējums mežos jau šobrīd ir līdzvērtīgs četros mēnešos saražotajam apjomam Īrijas kokapstrādes rūpnīcās.

Daudzi Īrijas kokrūpnieki pēc krīzes gadiem savai produkcijai atraduši jaunus nozīmīgus eksporta tirgus, tāpēc stabila apaļkoku plūsma ir ļoti būtisks faktors. Savukārt šobrīd Īrijā vērojamā situācija rada darbavietu zaudējuma risku gan mežizstrādātājiem, gan koksnes produktu ražotājiem.

Tā kā meža nozarē nodarbināto skaits Īrijā sasniedz 16 600, radītie postījumi tāpat atsauksies arī uz kopējo Īrijas ekonomiku.

 

Avots:www.iffpa.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *