“Civil Engineering’11” vērtē klimata pārmaiņu ietekmi uz būvniecību un vidi

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauku inženieru fakultātē (LIF) 12. un 13. maijā norisinājās 3.Starptautiskā konference “Civil Engineering’11”, kurā tika prezentēti jaunākie pētījumi būvniecības nozarē, kā arī diskutēts par klimata pārmaiņu ietekmi uz būvniecību un vidi. Zināšanu un pieredzes apmaiņā konferencē piedalījās kopumā 65 pētnieki no septiņām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Zviedrijas, Somijas un Argentīnas.

Globalizācijas un klimata pārmaiņu ietekmē būvniecības nozare ir kļuvusi multidisciplināra. Tā kā būvniecības process būtiski ietekmē un izmaina vidi, un vides un klimata pārmaiņas ir nozīmīgs aspekts, kas jāņem vērā būvniecības plānošanā, šogad konferencē bija ļoti liela tematiskā daudzveidība. Pētījumu rezultātus prezentācijās un stenda referātos konferencē izklāstījuši zinātnieki, doktoranti un maģistranti no būvniecības, būvkonstrukciju, hidrozinātņu, kā arī ainavu plānošanas un arhitektūras nozarēm.

Tematiskā virziena “Būvmateriāli un būvkonstrukcijas” referāti lielākoties bija saistīti ar tēmām par dažādiem kompozītiem un daudzslāņu materiāliem, t.sk.  inovatīvu koksnes izstrādājumu pētījumiem. Vides tematikas sekcijā tika atklāti daudzpusīgi temati par vides un ēku enerģētikas jautājumiem, ainavu, hidroloģiju, vides izmaiņām, kā arī šo aspektu savstarpējo mijiedarbību. Ainavu plānošanas tematikas ietvaros diskutēja par apbūves elementu nozīmi arhitektoniski ainaviskās telpas veidošanā, ekoarhitektūras un ilgtspējīgas ainavas izveides principiem un atjaunojamo resursu tehnisko elementu integrācijas iespējām pilsētas un lauku ainavā.

Pirmās konferences dienas noslēgumā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta un VARAM līguma ietvaros notika arī ekspertu diskusija par klimata pārmaiņu ietekmi uz būvniecību un vidi, ilgtspējīgas vides jautājumiem kontekstā ar oglekļa dioksīda (CO2) izmešu mazināšanu un energoresursu izmantošanu, kā arī jaunu tehnoloģiju un materiālu izstrādes, dzīves un darba telpas organizēšanas iespējām.

 

Avots:www.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *