Somijas papīra ražošanas nozarē strādājošo streiks varētu ieilgt līdz jūnijam

Somijas papīra ražošanas nozarē strādājošo streiks aizvadītās nedēļas nogalē paplašinājās, kopējam streikotāju skaitam palielinoties līdz aptuveni 2 500, paildzinot ražošanas traucējumus vienā no Somijas vadošajām rūpniecības nozarēm.

Šī protesta akcija, kas pēc skaita šogad ir jau trešā kopš marta beigām, tika uzsākta 26.aprīlī, pēc tam, kad kārtējo reizi strupceļā nonāca pārrunas par atalgojuma palielināšanu. Šobrīd streikā piedalās simtiem „UPM-Kymmene”, „Stora Enso”, „Metsliitto” un „Sappi” papīra ražošanas sektorā nodarbināto, tāpēc ražošana pārtraukta vairākās minēto uzņēmumu rūpnīcās.

Arodbiedrība „Pro” (Trade union Pro) un Somijas Kokrūpniecības federācija līdz šim nav spējušas atrisināt nesaskaņas par to, kā strukturizēt atalgojuma līmeņus un īstenot atalgojuma paaugstināšanu visā nozarē. Industrijas pārstāvji ir gatavi paaugstināt atalgojumu par 2,5%, savukārt arodbiedrība vēlas panākt paaugstinājumu 3,5% apmērā.

Ja kompromiss netiks panākts, sagaidāms, ka „UPM” un „Sappi” rūpnīcās strādājošo streiks varētu turpināties līdz 26.maijam, savukārt „Stora Enso” un „Metsliitto” darbinieku streiks varētu ieilgt līdz pat 9.jūnijam.

 

Avots: www.ibtimes.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *