ZM noraidījusi VMD iesniegto redzējumu dienesta reorganizācijai

Zemkopības ministrija noraidījusi Valsts meža dienesta (VMD) iesniegto redzējumu dienesta reorganizācijai un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzdevis dienestam sagatavot citu reformas modeli, kurā būtu saglabātas virsmežniecības, bet mežniecības likvidētas. Tā kā dienesta ģenerāldirektors Jānis Kinna uzskata, ka pēc šādām pārmaiņām dienests nespēs funkcionēt, viņš iesniedzis atlūgumu.

„Mežniecību tīkls ir dienesta darbības pamats, likvidējot to, meža dienests nav spējīgs strādāt,” skaidro J. Kinna. Turklāt mežsargu un citu mežniecībā strādājošo skaitu nedrīkst būtiski samazināt, lai tiktu nodrošināta operatīva meža ugunsapsardzību.

Ministrijai iesniegtajā koncepcijā tika norādīts, ka reorganizācijas gaitā plānots samazināt mežniecību skaitu no pašreiz esošajām 77 līdz 35 – 50, un nelielās mežniecības, kas atrodas novadu administratīvajos centros, – pārveidot par mežniecību struktūrā esošiem klientu apkalpošanas punktiem, kopskaitā 20 – 27, kuriem tiktu dots pilnvarojums konkrētu lēmumu pieņemšanai savā teritorijā. Daļu virsmežniecību darbinieku – juristus, kartogrāfus, vides un meža aizsardzības inženierus, kuru darbība ir nepieciešama mežniecībām lēmumu pieņemšanai, – bija plānots pārcelt uz mežniecībām, kas atrodas kādā no bijušo rajonu centriem. Savukārt daļu virsmežniecību darbinieku – ugunsapsardzības inženierus, medību inspektorus, mežsaimniecības inženierus, kuru pienākums ir kontrolēt, koordinēt un materiāli nodrošināt mežniecību darbu, bija paredzēts pārcelt „uz augšu” – uz centrālo administrāciju. Tas gan nenozīmē, ka cilvēkiem būtu jāpārceļas uz Rīgu. Viņi turpmāk skaitītos centrālās administrācijas cilvēki, kuri savu darbu veiktu, atrodoties reģionos.

Kāpēc Zemkopības ministrija noraidījusi VMD iesniegto reformas plānu, komentējis Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols: „Privāto mežu apsaimniekošana, pateicoties desmit gadu laikā ieguldītajam darbam meža īpašnieku un apsaimniekotāju zināšanu un prasmju pilnveidošanā, ir ievērojami uzlabojusies, pārkāpumu skaits samazinājies. Domājot par mazas un efektīvas valsts pārvaldes izveidi, Zemkopības ministrija vēlas vienkāršot lēmumu pieņemšanas procedūru Valsts meža dienestā (VMD), tādējādi saīsinot lēmuma pieņemšanas laiku un samazinot izmaksas.”

Tāpat norādīts, ka VMD ģenerāldirektora ziņojums par VMD funkcionālās un strukturālās optimizācijas plānu nav saturējis konkrētu modeli tālākai efektīvākai VMD eksistencei strukturālā un funkcionālā griezumā, tāpēc Zemkopības ministrs to nesaskaņoja un uzdeva atkārtoti nodrošināt rīkojuma izpildi līdz 20. maijam. Līdz ar to šobrīd norit jauna VMD nākotnes modeļa izstrāde.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (17.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *