Eiropā atjaunojies pieprasījums pēc Skandināvijas saplākšņa produktiem

Skandināvijas skujkoku saplākšņa ražotāji ziņojuši, ka aprīlī pieprasījums pēc Skandināvijas produkcijas lielākajos eksporta tirgos Eiropā palielinājies straujāk nekā iepriekš tikai prognozēts, un jau aprīļa beigās tika pārdota visa saražotā produkcija, kas netika realizēta martā. Atzīmēts, ka būtiski pieprasījums pēc saplākšņa produktiem sācis palielināties būvniecības nozarē, tāpēc importētāji un kokmateriālu tirgotāji no ražotājiem turpina palielināt iepirkuma apjomus.

Sezonālā faktora ietekmē kopš marta sākuma pieprasījums pēc saplākšņa produktiem palielinājies daudzās Eiropas valstīs. Atsevišķos tirgos pieprasījums pārsniedza piedāvājumu jau maija sākumā, tāpēc ražotājiem radusies iespēja pārorientēt piegādes no tirgiem, kur pieprasījums pēc saplākšņa ir vājāks. Tomēr neskatoties uz to, piegādātāji ziņo, ka pārdošanai pieejamie skujkoku saplākšņa apjomi tāpat nav pietiekami. Īpaši liels pieprasījums šobrīd ir Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Luksemburgā. Tāpat labs pieprasījums pēc saplākšņa šobrīd ir arī Skandināvijas tirgū.

Ar laikapstākļiem saistīto ražošanas traucējumu dēļ pirmajā ceturksnī un sekojošā straujā pieprasījuma kāpuma rezultātā aprīlī, daži saplākšņa ražotāji pat spiesti atlikt pasūtījumu izpildi līdz divām nedēļām, tāpēc vairums ražotāju plāno turpināt darbību arī vasaras atvaļinājumu laikā, kas tradicionāli ilgst 2 – 3 nedēļas. Patlaban vairums saplākšņa ražotāju strādā trīs un atsevišķos gadījumos – četrās maiņās 5 – 7 dienas nedēļā.

Atbilstoši pieprasījumam, Skandināvijas ražotāji skujkoku saplākšņa cenas otrajā ceturksnī turpināja paaugstināt. Daži piegādātāji cenas aprīlī pazemināja tikai atsevišķos tirgos, kur pieprasījums pirmajā ceturksnī bija zemāks. Rezultātā, ražotāju noteiktā vidējā skujkoku saplākšņa produktu (18 mm thick products with a II/III surface) piegādes cena maijā un jūnijā ir vidēji 370 – 430 EUR/m3, bet zemākas kvalitātes produktu cena (III/III surface) – par 15 EUR/m3 zemāka.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (04.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *