Somijā atrisinājies konflikts starp papīra ražotājiem un nodarbināto arodbiedrību

Somijā konflikts starp papīrrūpniecībā nodarbināto arodbiedrību un papīra ražotājiem ir atrisināts, un kopš aprīļa sākuma ilgušās strādnieku protesta akcijas ir beigušās, ziņojusi arodbiedrība „Pro”. Vienošanās tika panākta 18.maijā, vēlu vakarā, tāpēc darbs papīrrūpnīcās varētu tik atsākts jau piektdien. Pārrunu rezultātā abas puses vienojās par ieviešamajām izmaiņām algu sistēmā un papīrrūpnīcās nodarbināto algu paaugstināšanu par 2,5% jeb par 48 eiro mēnesī.

Jaunā vienošanās būs spēkā līdz 2012.gada 31.martam.

Kā tika ziņots iepriekš, aizvadītās nedēļas nogalē streikā iesaistīto strādājošo skaits palielinājās līdz 2500 cilvēkiem, un tika prognozēts, ka nerodot kompromisu, „UPM” un „Sappi” rūpnīcās strādājošo streiks varētu turpināties līdz 26.maijam, bet „Stora Enso” un „Metsliitto” darbinieku streiks varētu ieilgt līdz pat 9.jūnijam.

Pēc vienošanās, „UPM” un „Stora Enso” kompāniju pārstāvji informējuši, ka aprīlī notikušie streiki ražošanu papīra rūpnīcās kopumā nav ietekmējuši un to laikā radušies zaudējumi bijuši krietni mazāki kā iepriekš rīkotajos streikos.

 

Avots:www.research.tdameritrade.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *