Zāģbaļķu deficīta dēļ Arhangeļskas reģionā aprīlī samazinājusies zāģmateriālu izlaide

Krievijas ziemeļrietumos vairums zāģmateriālu ražotāju aprīlī bija spiesti turpināt strādāt ar samazinātām jaudām, tā kā apaļkoku tirgū nepieciešamo sortimentu pieejamība samazinājusies vēl vairāk. Daudzas zāģētavas darbību uz dažām nedēļām pārtraukušas vispār. Zāģmateriālu ražošana līdz divām nedēļām vairumā uzņēmumu Arhangeļskas reģionā aprīlī tika pārtraukta arī iepriekšējos gados, tomēr šogad nepietiekamo koksnes piegāžu dēļ ražošanas pārtraukuma periods, visticamāk, būs ilgāks, jo piedāvājuma atjaunošanās koksnes tirgū, kā tika ziņots aprīļa beigās, gaidāma tikai maija vidū.

Pieprasījums pēc zāģbaļķiem Arhangeļskas reģionā sācis palielināties uzreiz pēc tam, kad uzlabojies zāģmateriālu noiets. Īpaši samazinājies egles zāģbaļķu piedāvājums, tāpēc šo sortimentu piegādes cena paaugstinājusies līdz aptuveni 2300 rubļiem par kubikmetru (~41 LVL/m3). Tai pašā laikā priedes zāģbaļķu iegāde nesagādā problēmas, tāpēc šo sortimentu piegādes cenas ir stabilas – vidēji 2400 rubļu par kubikmetru (~43 LVL/m3).

Saskaņā ar Krievijas statistikas datiem, marta mēnesī Krievijā kopumā tika saražoti 1,9 miljoni kubikmetru zāģmateriālu, kas ir par 400 000 kubikmetru vairāk nekā februārī, par 600 000 kubikmetru vairāk nekā janvārī un par 5,5% vairāk nekā 2010.gada martā. Kopumā 2011.gada pirmajos trīs mēnešos Krievijas kokzāģētavās pavisam tika saražoti 4,7 miljoni kubikmetru zāģmateriālu, kas ir par 10,9% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (04.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *