AS “Latvijas Valsts meži” sākusi PEFC auditu Rietumvidzemes mežsaimniecībā

AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) sākusi Eiropas mežu sertifikācijas programmas (PEFC) auditu Rietumvidzemes mežsaimniecībā, biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja uzņēmuma Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs. Pēc viņa teiktā, Rietumvidzemes mežsaimniecības kopējā platība ir 201 956,3 hektāri. Tā aptver bijušos Valmieras, Cēsu, Limbažu rajonus, kā arī daļu no Rīgas, Madonas un Valkas rajoniem.

Kā norāda Kotovičs, PEFC sertifikācijas auditu Rietumvidzemes mežsaimniecībā veic uzņēmums SIA “SGS Latvija LTD”.

Līdz gada beigām uzņēmums plāno sākt PEFC standarta sertifikācijas auditus arī pārējās LVM mežsaimniecībās.

“Koksnes produktu pircējiem PEFC sertifikāts ir apliecinājums tam, ka kokmateriāli nāk no ilgtspējīgi apsaimniekota meža. Šis sertifikāts ir pieprasīts ne tikai Eiropas galvenajos kokmateriālu noieta tirgos, bet arī Japānā,” skaidro Kotovičs.

Jau ziņots, ka PEFC Starptautiskā institūcija marta beigās apstiprināja Latvijas nacionālo PEFC standartu, ko divu gadu garumā izstrādājusi darba grupa, kurā pārstāvēti kokrūpniecības uzņēmumi un meža īpašnieki, savukārt pēcāk rīkota standarta apspriešana, kurā piedalījušās izglītības iestādes, dabas aizsardzības organizācijas un Zemkopības ministrija.

Ziņots, ka AS “Latvijas Valsts meži” PEFC un FSC sertificētu koksni plāno sākt piedāvāt jau šā gada pirmajā pusgadā.

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *