Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotājiem pasūtījumu apjoms palielinājies par 20,4%

Saskaņā ar Itālijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāju asociācijas “Acimall” apkopoto informāciju, pirmajā ceturksnī sasniegtie rezultāti liecina par tālāku nozares atgūšanos no krīzes. Lai gan dažiem kokapstrādes iekārtu ražotājiem izdevies izmantot krīzi kā iespēju un sasniegt 2007.gada rādītājus, daudzi citi šīs nozares uzņēmumi joprojām cieš no zema pieprasījuma vietējā tirgū un zaudētiem nozīmīgiem ārvalstu tirgiem. Lielākās grūtības skar tieši mikrouzņēmumus, kuriem trūkst nepieciešamo resursu, lai spētu konkurēt tādos nozīmīgos tirgos kā Āzija un Dienvidamerika.

Kārtējā veiktajā pētījumā, kas balstīts uz statistikas datiem, noskaidrots, ka pirmajos trīs mēnešos veikto pasūtījumu apjoms Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotājiem šogad palielinājies par 20,4% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Tai skaitā ārvalstu pasūtījumu apjoms palielinājies krietni vairāk – gandrīz par 25%, bet vietējā – Itālijas tirgū – tikai par 6,3%. Savukārt kopējais nozarē strādājošo uzņēmumu apgrozījums šogad palielinājies par 45%.

Kā liecina 44% aptaujāto ražotāju, otrajā ceturksnī ārvalstu pasūtījumi turpinās pieaugt. 48% aptaujāto prognozējuši, ka situācija saglabāsies nemainīga, bet 8%  – ka ārvalstu pasūtījumi samazināsies. Attiecībā uz vietējo tirgu ražotāju prognozes ir „piezemētākas” – 20% ražotāju pieļauj iespēju, ka otrajā ceturksnī pircēju aktivitāte Itālijā samazināsies, 76% prognozējuši, ka situācija saglabāsies stabila, un tikai 12% aptaujāto norādīja, ka vietējā tirgū veikto pasūtījumu apjoms otrajā ceturksnī varētu pieaugt.

 

2010.gadā asociācijā ietilpstošie Itālijas uzņēmumi kokapstrādes iekārtas saražoja vairāk kā 1,54 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 25,6% vairāk nekā 2009.gadā. Ārējos tirgos Itālijā saražotās iekārtas pērn realizētas gandrīz 1,07 miljardu eiro kopvērtībā.

 

Avots:http://www.acimall.com/eng/index.cfm?id=153

http://www.russianforestryreview.com/news/release923.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *