Meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai pieteikti 10,3% no pieejamā finansējuma

Kopš pagājušā gada janvāra, kad tika sākta pieteikšanās atbalsta saņemšanai meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai, Lauku atbalsta dienestā līdz šā gada 23.maijam iesniegti 488 projekti, kuros kopējais pieteiktais publiskais finansējums ir 822 117 lati. Kopējais minētā atbalsta pasākuma 3.kārtā atvēlētais  publiskais finansējums ir 8 000 000 latu, līdz ar to šobrīd pieteikti tikai 10,3% no pieejamā finansējuma.

Savukārt atbalsta saņemšanai par mežaudžu atjaunošanu un kopšanu, kas iznīcinātas vai bojātas ugunsgrēku, vējlaužu vai vējgāžu ietekmē, Lauku atbalsta dienestā no 2010.gada oktobra līdz šā gada 23.maijam iesniegti 116 projekti ar kopējo attiecināmo kopsummu 292 317 lati, kas ir 29,2% no pieejamā publiskā finansējuma. Šīs aktivitātes 3.kārtā atvēlētais kopējais publiskais finansējums ir 1 000 000 latu.

Pasākuma „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un preventīvu pasākumu ieviešana” aktivitātes „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”  mērķis ir ilgtspējīga meža zemes apsaimniekošana, atjaunojot mežsaimniecības ražošanas potenciālu un samazinot ugunsgrēkos un dabas katastrofās mežam nodarītos postījumus, savukārt pasākuma „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” mērķis ir palielināt meža ekonomisko vērtību, nodrošinot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Pasākuma ietvaros tiek atbalstīta jaunaudžu kopšana, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa, kā arī jaunu instrumentu un aprīkojuma, kas paredzēts jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai un iegāde.

 

Lasīt vairāk: www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *