AS „Viisnurk” iegādājas bankrotējuša uzņēmuma kokšķiedru plātņu rūpnīcu Igaunijā

Igaunijas kokapstrādes uzņēmums AS „Viisnurk” š.g. 25.maijā izsolē par 4 miljoniem eiro iegādājies kokšķiedru plātņu rūpnīcu, ko Igaunijas ziemeļaustrumos, pilsētā Püssi, investējot kopumā 14,7 miljonus eiro, 2009.gadā uzcēla uzņēmums „MKT Holding OÜ”.

Jaunuzceltajā rūpnīcā plātņu ražošana tika pārtraukta jau 2010.gada maijā. Nespējot dzēst kredītsaistības, minētais Igaunijas kokšķiedru plātņu ražošanas uzņēmums 2010.gada 25.oktobrī tika atzīts par maksātnespējīgu, un rūpnīca decembra nogalē izlikta pārdošanai izsolē ar sākuma cenu 12,8 miljoni eiro.

AS „Viisnurk” pārstāvis skaidrojis, ka jaunas kokšķiedru plātņu rūpnīcas iegāde uzņēmumam ir nozīmīga investīcija, jo ļaus strauji kāpināt apgrozījumu un paplašināt piegādes iespējas, tā kā analoga profila „Viisnurk” rūpnīcā Pērnavā (Pärnu) jaudas ir pilnībā noslogotas.

Iegādātās rūpnīcas jauda ir 70 000 kubikmetru kokšķiedru plātņu gadā (naudas izteiksmē – 7 – 8 miljoni eiro) un tā kā pieprasījums pēc „Viisnurk” saražotās produkcijas ir liels, uzņēmums jau līdz šā gada rudens beigām jauniegūtajā rūpnīcā cer sasniegt maksimālo ražošanas jaudu, bet Pērnavas rūpnīcā palielināt ražošanas jaudu no līdzšinējiem 55 000 līdz 65 000 – 70 000 kubikmetru gadā. Līdz ar lielāku kopējo ražošanas jaudu, Igaunijas uzņēmums plāno palielināt pārdošanas apjomus klientiem Āzijā un Rietumeiropā, tā kā ar līdzšinējām jaudām prioritāte pamatā bija Skandināvijas pircēji.

Igaunijas mēbeļu un kokšķiedru plātņu ražotāja „Viisnurk” apgrozījums 2010.gadā bija 13,9 miljoni eiro un tīrā peļņa – 771 000 eiro.

 

Lasīt vairāk:www.viisnurk.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *