“RusForest” pirmajā ceturksnī cieš zaudējumus gandrīz 5 miljonu eiro apmērā

Mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmuma “RusForest” finanšu pārskatā norādītā informācija liecina, ka 2011.gada 1.ceturksnī uzņēmuma ieņēmumi, salīdzinot ar analogo periodu gadu iepriekš, samazinājušies par 4% – līdz 91,5 miljoniem Zviedrijas kronu (10,21 milj. eiro) un tīrie zaudējumi sastādīja 44,6 miljonus kronu (4,98 milj. eiro).

Uzņēmuma vadība ieņēmumu samazināšanos skaidro ar pārdošanas izmaksu palielināšanos par 5,3% līdz 87,5 miljoniem kronu (9,76 milj. eiro) un zāģmateriālu cenu kritumu Ziemeļāfrikā par 10 – 15%. Tāpat pirmajos trīs mēnešos uz šo reģionu būtiski samazinājušies piegādes apjomi, tā kā pircēji nav spējuši veikt pasūtījumus slēgto Ēģiptes ostu un banku dēļ. Taču līdz gada beigām situācija, sagaidāms, uzlabosies un līdz ar noieta tirgus pārstrukturizāciju, kopējie 2011.gada finanšu rādītāji būs pozitīvi.

Kopumā pirmajos trīs mēnešos uzņēmums pārdevis 51 678 m3 zāģmateriālu (gadu iepriekš – 48 648 m3) un 18 732 m3 zāģbaļķu (16 621 m3). “RusForest” nozīmīgākie eksporta tirgi ir Tuvie Austrumi, Ziemeļāfrika, Japāna, Koreja, Centrālāzija un Eiropa. Taču sākoties zāģmateriālu cenu kritumam Ēģiptes tirgū jau 2010.gada beigās, Krievijas uzņēmums sācis pārorientēt piegādes uz citiem tirgiem un zāģmateriālu eksporta īpatsvars uz Ziemeļāfriku  šā gada 1.ceturksnī bija tikai 4% (pērn – 32%). Turpretī uz Tuvajiem Austrumiem (galvenokārt Sīriju) kopējais piegādes apjoms palielinājies no 32% līdz 45%. Tāpat šogad palielinājies zāģmateriālu eksports uz Eiropu un realizētais apjoms vietējā tirgū. Par potenciāli nozīmīgākajiem tirgiem sāk kļūt Koreja un Japāna – ja aizvadītā gada 1.ceturksnī šajās valstīs tika realizēti kopā 12% no visa “RusForest” zāģmateriālu eksporta apjoma, tad šogad uz Koreju piegādes apjomi jau sastādīja 16% un uz Japānu – 9%.

“RusForest” ir sestais lielākais meža nozares uzņēmums Krievijā pēc ikgadēji izstrādātā koksnes apjoma. Un tuvākajā nākotnē uzņēmuma pozīcijas Krievijas tirgū, sagaidāms, nostiprināsies. “RusForest” stratēģiskais mērķis ir kļūt par vadošo mežizstrādātāju un zāģmateriālu ražotāju Krievijā. Šo mērķi plānots sasniegt, jau tuvāko dažu gadu laikā, līdz ar īstenotajiem reorganizācijas pasākumiem esošajās uzņēmuma zāģētavās un darbības uzsākšanu jaunajā – “RusForest Magistralny” – rūpnīcā, kāpinot kopējo zāģmateriālu ražošanas jaudu no līdzšinējiem 300 – 350 tūkst.m3 gadā līdz 800 – 850 tūkst.m3 un, pēc apvienošanās ar “Nord Timber Group”, gadā izstrādājot ap 2,7 – 2,9 milj.m3 koksnes.

 

Avots:http://www.rusforest.com/index.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *