“Sveķis” veiksmīgi paplašina biznesu, uzsākot koka logu un durvju ražošanu

Daudziem uzņēmumiem 2008.gada nogale, kuru pavadīja ekonomiskās situācijas pasliktināšanās, bija pārdomu un izvēles laiks. Galdniecības uzņēmums SIA “Sveķis” tobrīd nolēma ražot preci, kam noiets ir arī pasaules tirgos, – energoefektīvus logus un durvis, ražošanas attīstībai lemjot piesaistīt arī Eiropas Savienības finansējumu.

Uzņēmums “Sveķis” tika dibināts 1993.gadā, un tā pamatnodarbošanās bija kokzāģētavas un galdniecības pakalpojumi. Laikam ejot, lielāks uzsvars likts uz galdniecības darbiem un koka izstrādājumu tirdzniecību, piemēram, starp saražotajām precēm bija grīdas un apšuvuma dēļi, dažādas koka detaļas rūpniecības vajadzībām, iekšdurvis, kāpnes, logi un citas lietas. Būtisks pagrieziens bija 2008.gada beigas, kad aizvien uzskatāmāk sabiedrības leksikā ienāca jēdzieni “recesija”, “dižķibele”, “straujš iekšējā patēriņa kritums” un citi. SIA “Sveķis” vadītājs Krists Slokenbergs uzsver – tolaik bijuši uzņēmumi, kas pārtraukuši attīstīties un investēt jaunās tehnoloģijās, taču viņa kompānija nolēma ražot energoefektīvus logus, durvis un stikla fasādes. Lai to īstenotu, bija nepieciešami ieguldījumi – vajadzēja attīstīt jau esošo ražotni Ķeguma pusē, ko uzņēmums arī izdarīja, jo tas bijis nosacījums, lai varētu ražot eksportspējīgas preces. Pirms tam analizētas tendences Eiropas, bet galvenokārt Vācijas tirgū. Attīstībā uzņēmums ieguldīja privāto kapitālu, bankas līdzekļus un arī ES fondu līdzfinansējumu, piedaloties LAD uzņēmēju atbalsta programmā.

“Secinājām, ka Lauku atbalsta dienesta piedāvātais ES līdzfinansējums ir iegūstams vienkārši, turklāt tā apjoms bija rosinošs, kaut arī tirgū situācija bija saspringta. Arī daudz laika tas neprasīja,” atceras K. Slokenbergs. Kopumā diviem LAD projektiem izdevās piesaistīt ap 50 000 latu. Vērtējot ES fondu sniegtās iespējas, K. Slokenbergs uzsver, ka, pateicoties līdzfinansējumam un ieguldītajam darbam, uzņēmums palielinājis savu nozīmību Latvijā, kā arī eksportē uz ārzemēm. Ar projektu rakstīšanu nodarbojies pats Krists, pieaicinot profesionāļus veidlapu un citu formalitāšu aizpildīšanā. “Tas nav sarežģīts process, un arī LAD darbinieki ir ļoti atsaucīgi un pretimnākoši,” saka uzņēmuma vadītājs.

LAD projekti uzņēmumam devuši iespējas iegūt mūsdienīgas iekārtas, kā arī nomainīt vecās. Starp iegādātajām iekārtām ir moderna četrpusīga ēvele, mitrināšanas un klimata sistēma, kompresors un jauni darbgaldi. Tieši ražotnes attīstīšana un piesaistītie līdzekļi ļāvuši izveidot augstākās jeb “Platinum” sērijas energoefektīvo logu ražošanu.

Starp uzņēmuma pamatproduktiem ir arī koka alumīnija fasādes, siltinātas ārdurvis ar klasisku vai modernu dizainu. Tāpat SIA “Sveķis” ražo zemos sliekšņus terases durvīm, kas piemēroti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bērnu un drošības risinājumi logos.

Pamata eksporta tirgus SIA “Sveķis” produkcijai ir Vācija, taču vadītājs teic, ka negaidīti liela atsaucība ir arī no Latvijas klientiem. “Energoresursu cena liek cilvēkiem domāt, cik mēs patiesībā maksājam par siltumu un to, cik varam ietaupīt, būvējot gudrāk,” teic Krists. Jāpiebilst, ka uzņēmums ir neliels – tajā darbojas desmit cilvēki, no kuriem septiņi darbojas ražošanā, bet trīs – pārdošanā un vadībā.

 

Avots: “Latvijas Avīze” (28.05.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *