Parakstīts nodomu protokols par sadarbību mežu apsaimniekošanas jomā

Šogad, 9. jūnijā nodomu protokolu parakstīja Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un LLKC filiāles Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) direktors Raimonds Bērmanis.

Nodomu protokols parakstīts, lai veicinātu sadarbību starp Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru un Latvijas Meža īpašnieku biedrību. Nodomu protokols paredz pēc labākās gribas sadarboties vairākās meža apsaimniekošanas jomās. Svarīgākās no tām ir privāto meža īpašnieku un sabiedrības informēšana un speciālistu apmācība.

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs sadarbosies ar Latvijas Meža īpašnieku biedrību semināru un apmācību organizēšanā, kopīgi apspriedīs priekšlikumus Lauku attīstības programmas pilnveidošanai un galvenās nostādnes nākamajam plānošanas periodam mežu apsaimniekošanas jomā, kopīgiem spēkiem veicinās privāto mežu īpašnieku kooperāciju, kā arī notiks savstarpēja informācijas apmaiņa par meža īpašniekiem būtiskiem jautājumiem, abu organizāciju rīkotajiem semināriem, apmācībām un sanāksmēm.

MKPC direktors Raimonds Bērmanis par noslēgto sadarbības nodomu protokolu ir gandarīts, jo jau iepriekš saskanīgo jautājumu jomas tagad tiek definētas konkrētāk. „Parakstītais protokols paredz mērķtiecīgāku un savstarpēji saskaņotāku sadarbību meža īpašnieku informēšanā un apmācībā. Tas jau ir norisinājies arī līdz šim, taču tagad tas varētu veidoties labākā kvalitātē. Otrs nozīmīgs aspekts ir sadarbība Lauku attīstības programmas meža pasākumu  īstenošanas veicināšanā. Tas ir aktuāli gan uz šo, gan arī nākamo plānošanas periodu. Ir zināmas daudzas labas iniciatīvas, kā arī tas, kamdēļ pasākumu realizēšanai nepiesakās mežu īpašnieki. Kopā varēsim situāciju risināt labāk.

Jau šobrīd Meža konsultāciju pakalpojumu centrs ar Latvijas Meža īpašnieku biedrību kopīgi izveidotā  darba grupā strādā pie meža īpašnieku kooperācijas pamatprincipu un informatīvā materiāla izstrādes. Darba grupa apkopo informāciju par meža īpašnieku kooperācijas tiesiskajiem, finanšu un saimnieciskajiem aspektiem. Šie apstākļi jāizvērtē, lai apzinātos, kāda meža īpašnieku kooperācija  Latvijā būtu dzīvotspējīga. Darbs norisinās Valsts Lauku tīkla ietvaros, un noslēgsies šā gada nogalē.

Kopumā plānotās sadarbības mērķis ir efektīvāks Meža konsultāciju pakalpojumu centra darbs ar privāto mežu īpašniekiem Latvijā, sniedzot padomus, atbalstu, informāciju, zināšanas un meža apsaimniekošanas pakalpojumus.”

 

Avots: Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *