Baltkrievija piesaistīs Ķīnas aizdevumu celulozes rūpnīcas būvniecībai

Baltkrievijas Republikas Ministru padome apstiprināja, ka norisinās sarunas par aizdevumu saņēmšanu starp Ķīnas Eksporta-importa banku, ICBC banku un Baltkrievijas valdību. Aizdevuma saņemšanas mērķis ir investīciju projekta „Sulfātās balinātās celulozes ražotnes cetniecība” īstenošana uzņēmuma „Svetlogorskas celulozes un papīra kombināta” bāzes.

Bez tam Ministru padome apstiprināja aizdevuma līgumu par kredīta piešķiršanu starp Ķīnas Eksporta- importa banku un Baltkrievijas valdību autoceļa Minska- Gomeļa posma rekonstrukcijai.

Plāni par sulfāta balinātas un nebalinātas celulozes ražošanas rūpnīcas celtniecību izskanēja jūnija sākumā no koncerna “Bellesbumprom” puses. Kamēr valstī nav savas celulozes rūpnīcas, kas ražotu augstas kvalitātes sulfāta balinātu un nebalinātu celulozi, Baltkrievija nespēj no makulatūras izejvielām ražot papīra un kartona produkciju, kas atbilstu pasaules standartiem. Rezultātā Baltkrievijai nepieciešams importēt celulozi un no tās ražotu produkciju.

Celulozes rūpnīcas nodošana ekspluatācijā ir paredzēta līdz 2015. gadam. Plānots, ka rūpnīca ar jaudu 400 tūkst. t. gadā spēs apmierināt Baltkrievijas papīra un tapešu uzņēmumu pieprasījumu pēc papīra izejvielām. Tajā pašā laikā tiek rēķināts, ka 50% sulfātās celulozes tiks eksportēta uz ārzemēm.

 

Avots: www.belwood.by

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *