MKPC aicina meža īpašniekus uz bezmaksas apmācību kursiem

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) sadarbībā ar Valsts lauku tīklu organizē bezmaksas apmācības meža īpašniekiem par dažādām tēmām.

Jūlijā ir iespējams apmeklēt apmācības par sekojošām tēmām:

  • 2. un 9. jūlijā – „Meža ne koksnes resursi, rekreācija”, „Ārstniecības augi – to audzēšanas un izmantošanas iespējas”;
  • 8. un 14. jūlijā – „Vidi saudzējoša meža apsaimniekošana, aizsargājamo teritoriju apsaimniekošana”.

Pirmā semināra „Ārstniecības augi – to audzēšanas un izmantošanas iespējas” programma satur lekcijas par meža ne koksnes resursu ekonomisko nozīmi, to izmantošanu Latvijā, ekoloģiski tīru ārstniecības augu ieguves vietām, dažādu augu ārstniecisko iedarbību, augu maisījumu, tēju pareizo pagatavošanu, savvaļas ārstniecības augu audzēšanu brīvajās platībās, ārstniecisko tēju pārdošanas iespējām Latvijā, saistošo likumdošanu, kā arī būs pieejamās praktiskās nodarbības.

Otro apmācību „Vidi saudzējoša meža apsaimniekošana, aizsargājamo teritoriju apsaimniekošana” programma satur lekcijas par dabas daudzveidības saglabāšanu meža apsaimniekošanā, izlases ciršu principiem, iespējām un riskiem, nekailciršu meža apsaimniekošanas tendencēm, vispārējās dabas aizsardzības prasībām ikdienā meža apsaimniekošanā, vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslām, ainavu cirtēm, ainavu veidošanas principiem. Apmācību dalībniekiem būs iespēja arī iepazīties ar saimniecībā „Bajāri” izlases un kopšanas ciršu demonstrējumiem.

2011. gadā MKPC Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros ir ieplānojis virkni apmācību, semināru tēmas var atrast MKPC mājaslapā.

 

Avots: www.mkpc.llkc.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *