Bīstamāko nozaru trijnieks Latvijā – kokapstrāde, būvniecība un transports

Valsts darba inspekcijas operatīvie dati par 2011.gada pirmo pusgadu liecina, ka darba vietās notikuši 569 nelaimes gadījumi. Visvairāk nelaimes gadījumu notikuši kokapstrādes nozarē – 64, no tiem – 11 smagi un 4 letāli. Kokapstrāde arī pērnā gada tādā pašā laika periodā kopējo nelaimes gadījumu skaita ziņā bija riskantāko nozaru līderpozīcijā (60 nelaimes gadījumi), taču pērnā gada pirmajā pusgadā letāli nelaimes gadījumi šīs nozares uzņēmumos netika reģistrēti.

Jānorāda, ka kokapstrādes nozare atrodas pastiprinātā Valsts darba inspekcijas uzraudzībā – gadu no gada tiek rīkoti preventīvi apsekojumi ar mērķi pievērst darba devēju uzmanību nepieciešamībai sakārtot darba vietas atbilstoši darba aizsardzības prasībām, taču darba drošības situācija nozarē uzlabojas lēni. Šī gada februārī un martā veiktajās pārbaudēs tika apsekoti 156 kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumi visā Latvijā. Pārbaužu laikā Darba inspekcija bija spiesta apturēt 9 iekārtu darbību, jo tās apdraudēja darbinieku veselību un dzīvību.

Analizējot darbā notikušu nelaimes gadījumu statistiku, atklāts, ka no 569 nelaimes gadījumos cietušajiem trešdaļa (177) ir darbinieki ar darba stāžu līdz 1 gadam, kas nozīmē, ka jaunie darbinieki nav apmācīti darba drošībai vai arī šī apmācība notikusi formāli, tikai parakstoties darba instruktāžas žurnālā. Tā, piemēram, kokapstrādes nozares uzņēmumos 20 gadījumos no 63 cietuši tieši jaunie darbinieki.

Lai pievērstu darba devēju un arī pašu darbinieku uzmanību pirms darbu uzsākšanas praksē apgūt drošas darba metodes, augustā Darba inspekcija rīkos preventīvu kampaņu „Darba aizsardzības apmācības prasību ievērošana uzņēmumos.”

 

Avots: www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *