J.Biķis par šā brīža ekonomisko situāciju valstī un nozares perspektīvām

No sabiedrības atsevišķām daļām izskanējuši pārmetumi ne tikai Saeimas politiķiem, bet arī valdībai par tās īstenoto ekonomisko politiku. Latvijas Kokrūpniecības federācijas padomes priekšsēdētājs, a/s “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Juris Biķis to vērtē, uzsverot, ka uzņēmējdarbības vidi veido kā paši uzņēmēji, tā valsts, nosakot kopīgus darbības noteikumus. Un meža nozare ir viena no valsts tautsaimniecības vēsturiski stabilākajām nozarēm, kas nodrošina vairāk nekā piekto daļu no Latvijas eksporta, kas joprojām palielinās.

Runājot par valsts nodokļu politiku, J. Biķis atzīst, ka vislielākais ļaunums ir nodokļu neiekasēšana. Viņaprāt, ja visi nodokļi tiktu iekasēti, tad valstij pietiktu visiem un vēl paliktu pāri. Pretējā gadījumā sākas nodokļu palielināšana un tādā veidā negodīgie vēl jo vairāk apgrūtina godprātīgos.

Pateicoties tam, ka tiek uzklausīti nozares priekšlikumi, pēdējo desmit gadu laikā nozares ekonomikā samazinājusies pelēkā zona. Turklāt efektīvi ir tieši motivējošie, nevis kontrolējošie vai sodošie mehānismi, tāpēc kopumā nozares kopējā darbība ir daudz efektīvāka, nekā tā, iespējams, izskatās no ārpuses, radot situāciju, kad dažādi, tostarp nezināmi spēki cenšas izraut no konteksta atsevišķus jautājumus, tos politizējot un izraisot risku izjaukt nozares kopīgo darbu.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (5.07.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *