Madridē popularizē Latvijas koka rūpniecību un arhitektūru

Latvijas vēstniecība Spānijā sadarbībā ar Spānijas Koka rūpniecības federāciju Confemadera 30.jūnijā organizēja semināru par Latvijas koka arhitektūru un koka tirgu. Semināra mērķis bija Latvijas koka rūpniecības un arhitektūras popularizēšana, kā arī kontaktu veidošana starp Latvijas un Spānijas nozares speciālistiem.

Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Spānijā Rolands Lappuķe, Latvijas Kokrūpniecības asociācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un Confemadera pārstāvis.

Semināra dalībniekus uzrunāja Latvijas Arhitektu savienības prezidents Andris Kronbergs, arhitekts Pēteris Blūms, Eiropas mērogā atzinību guvušais Spānijas arhitekts Enrike Nuere Matauko (Enrique Nuere Matauco), projekta „Dzīvot ar koku” (Vivir con Madera) prezidents Karloss Fernandess Kintana (Carlos Fernandez Quintana), kā arī nozares akadēmiķi no Latvijas un Spānijas. Plaši apmeklētajā seminārā piedalījās arī citi ievērojami Spānijas arhitektūras un koka rūpniecības pārstāvji.

Semināra ietvaros notika arī Latvijas Kokrūpniecības asociācijas izpilddirektora Kristapa Klausa divpusējā tikšanās ar Spānijas Koka rūpniecības federācijas prezidentu Fransisko Ponsu (Francisco Pons). Tās laikā abi nozares vadītāji atklāja daudz kopīgu iezīmju koka izmantošanas pieredzē Latvijā un Spānijā, gan arī problemātikā, ar ko saskaras nozares. Prezidenti vienojās par lietderību attīstīt pieredzes apmaiņu, kas nākotnē varētu pārtapt nozīmīgākā sadarbībā, izmantojot arī Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

 

Avots: www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *