Noskaidroti LVM organizētā pasākuma “Meža Olimpiāde 2011” uzvarētāji

Ar mērķi rosināt skolotājus iekļaut vispārējās izglītības mācību priekšmetos tēmas un pasākumus, kas saistīti ar zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, skolēniem esot tiešā saskarē ar mežu un apkārtējo vidi, jau piekto gadu pēc kārtas AS “Latvijas valsts meži” vides izglītības programmas”Izzini mežu” un “Mammadaba meistarklase” ietvaros šā gada jūnija pēdējā dienā Tērvetes dabas parkā organizēja pasākumu “Meža Olimpiāde”.

Šogad “Meža olimpiādei” par noteikto gada tēmu “Mājturība mežā” tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 212 stundu apraksti no 209 skolotājiem – 94 skolu pārstāvjiem. Kompetenta žūrija, rūpīgi izvērtējot katru iesniegto nodarbības aprakstu, izraudzījās sešus pusfinālistus, kā arī desmit skolotājus, kas nopelnījuši atzinību.

Lasīt koka ripas vēstījumu, analizēt statistikas datus par mežu, atpazīt putnu balsis un mājvietas, veikt koku mērījumus, uzbūvēt Sīkstulim dārza mēbeles, Raganas silā nomedīt mizgraužus un sacerēt teiku par zaļā zelta rašanos – “Meža Olimpiādes 2011” finālistiem Tērvetes dabas parkā veicamie uzdevumi nebija viegli, taču sešas komandas no Ēdoles, Jeru, Tirzas, Rāmuļu, Ogresgala pamatskolām un Babītes novada Salas sākumskolas tos paveica vienu pēc otra.

Sīvā sacensībā starp sešu Latvijas skolu komandām tika noskaidroti “Meža Olimpiādes 2011” uzvarētāji – izzinošā dabas ekspedīcijā uz Norvēģiju jau augustā dosies Ēdoles, Jeru un Tirzas pamatskolas komandas. Savukārt 4.vietas ieguvējiem šī gada “Meža Olimpiādes” atbalstītājs – kompānija “Tallink” dāvāja īpašu balvu – ceļojumu ar prāmi uz Stokholmu. Atzinību ieguvušie saņēma pārsteiguma balvas no AS “Latvijas valsts meži”.

 

Avots: www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *