Vācijas saliekamo māju ražotāja “Huf Haus” darbības pieredze Ķīnas tirgū

Ķīna vairs nav tikai valsts, kas ar savām eksporta precēm piepilda pasaules tirgu. Tajā parādījušies ievērojami līdzekļi, kas tiek ieguldīti arī importa preču iegādē, un radušos nišu prasmīgi izmantojusi vācu kompānija “Huf Haus”, kas būvē saliekamās mājas, vēsta Deutsche Welle. Pagaidām kompānijas eksporta apjoms uz Ķīnu nav īpaši liels, taču būvnieku pārstāvis Georgs Hufs ir pārliecināts, ka situācija mainīsies.

Sarunā ar Deutsche Welle kompānijas izpilddirektors G. Hufs stāsta, ka vēl pirms pāris gadiem pēc „Huf Haus” ražotajām saliekamajām mājām, kas darinātas no koka un stikla, bija liels pieprasījums gan pašā Vācijā, gan Lielbritānijā, kas bija kompānijas lielākais eksporta tirgus, taču sākoties krīzei pieprasījums samazinājies, un situāciju glābuši projekti Ķīnā un vairākās citās Eiropas valstīs, tādējādi pašlaik 68% “Huf Haus” ienākumu rada tieši ārpus Vācijas īstenotie projekti.

Runājot par problēmām, kas saistītas ar lielākā projekta – piecu 900 kvadrātmetru plašu saliekamo savrupmāju piegādi līdz 2012.gada beigām, galvenokārt uzsvērts transporta jautājums. Vienas mājas detaļas aizņem 22 konteinerus, kas ar kravas kuģiem tiek nogādāti no Roterdamas Nīderlandē līdz Cindao Ķīnā. Tā kā visas detaļas standarta konteineros neietilpst, “Huf Haus” nācies lūgt konteineru ražošanas kompāniju izstrādāt īpaši pielāgotus konteinerus. Bija jāmeklē arī iepakojuma izolācijas speciālistu palīdzība – mitruma ietekmē var tikt bojātas gan koka konstrukcijas, gan, piemēram, logu automātiskie aizbīdņi, tādēļ jāpanāk, lai konteineros neiekļūst mitrums.

 

Lasīt vairāk: www.nekrīze.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *