Austrijas kompānija “Egger” pārpērk vienu no Krievijas lielākajām plātņu rūpnīcām

Krievijas pretmonopola komitejai apstiprinot darījumu, ar šā gada 1.jūliju par Krievijas plātņu ražotnes „OOO Gagarinskiy Fanerniy Zavod” īpašnieku kļuvusi Austrijas kompānija „Egger”.

Kā darījumu komentējis Austrijas kompānijas finanšu un vadības pārstāvis, Krievija ir viena no stratēģiski svarīgākajiem augošajiem tirgiem šai jomā, jo pat pasaules ekonomikas krīzes apstākļos šis tirgus Krievijā turpināja attīstīties, tāpēc nākotnē šai valstī tiek saskatīts liels potenciāls.

Minētajā plātņu rūpnīcā, kas oficiāli tika atklāta 2009.gada martā un atrodas 150 km attālumā no Maskavas, tiek ražotas skaidu plātnes ar jaudu 500 tūkst. m3 gadā un laminētās skaidu plātnes ar jaudu 30 milj. m2 gadā. Tāpat uzņēmuma apsaimniekošanā atrodas 80 000 hektāru meža, no kurienes ik gadu arī nāk aptuveni puse nepieciešamo izejmateriālu. Rūpnīcā nodarbināti aptuveni 500 strādnieki.

Līdz ar šī darījuma slēgšanu Austrijas kompānijai „Egger” tagad Austrijā, Lielbritānijā, Vācijā, Krievijā, Rumānijā, Turcijā un Francijā kopumā pieder 17 plātņu rūpnīcas, kurās tiek ražotas KSP, MDF un OSB plātnes un nodarbināti kopumā ap 6 500 cilvēku. „OOO Gagarinskiy Fanerniy Zavod” ir otra „Egger” piederošā plātņu rūpnīca Krievijā – 2006.gadā Ivanovskas apgabalā, ar ražošanas jaudu 250 tūkst. m3 gadā, Austrijas kompānija ekspluatācijā laida jaunu, 100 miljonus eiro vērtu skaidu plātņu rūpnīcu.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem, 2010./2011. finanšu gadu „Egger Group” noslēdza ar 1,78 miljardus eiro lielu apgrozījumu, tādējādi tā ir viena no vadošajām starptautiskajām kokapstrādes kompānijām, kas savu darbību uzsāka tālajā 1961.gadā.

 

Lasīt vairāk: www.egger.com

http://www.gfz.su/about/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *