Baltkrievijas pārstāvji sākuši gatavoties 30. Pasaules kokgāzēju čempionātam

Šā gada 9.-10.septembrī Baltkrievijā norisināsies atklātais kokgāzēju čempionāts “Lesorub – 2011″, kurā piedalīsies ne tikai labākie Baltkrievijas kokgāzēji, bet arī šīs jomas profesionāļi no citām valstīm. Tā kā kārtējais – 30. Pasaules kokgāzēju čempionāts 2012.gadā notiks Baltkrievijā, šis sporta kompleksā „Raubiči” organizētais atklātais Republikas čempionāts kļūs par sava veida ģenerālmēģinājumu, kas liecina, ka Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrija sākusi aktīvi gatavoties šim grandiozajam starptautiska mēroga pasākumam, kurā tradicionāli piedalās profesionāli kokgāzēji no 40 – 50 pasaules valstīm.

Šāda veida sacensības ir gan iespaidīgs šovs, kurā skatītājiem iespējams novērtēt dalībnieku demonstrēto virtuozitāti darbībā ar rokas motorzāģiem un iepazīties ar kokgāzēja un meža mašīnu operatora profesijas specifiku, gan tūristu un potenciālo investoru piesaistes veids. Tāpat paralēli sacensībām notiks izstāde – gadatirgus, kur apmeklētājiem būs iespēja iegādāties visa veida meža stādmateriālus, zāģētos kokmateriālus un dažādas meža veltes.

Iepriekšējā  Pasaules kokgāzēju čempionātā, kas 2010.gada septembrī norisinājās Zagrebā, Horvātijā, Latvijas kokgāzēji ieguva 5.vietu 31 valstu starpā, kas ir visu laiku labākais Latvijas pārstāvju sasniegtais rezultāts. Savukārt individuālajā vērtējumā 93 sportistu konkurencē no Latvijas sportistiem labākos rezultātus pasaules čempionātā uzrādīja Gatis Brencis, iegūstot 8.vietu.

2008.gada Pasaules kokgāzēju čempionātā Vācijā Latvijas pārstāvji 29 valstu konkurencē ieguva 9. vietu.

Pasaules koku gāšanas čempionāts norisinās reizi divos gados. To rīko starptautiskā organizācija “IALC”, kuras sastāvā ir praktiski visas Eiropas valstis, kā arī Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Venecuēla un Amerikas Savienotās Valstis. Čempionāta starptautisko sacensību sponsors ir “Husqvarna”.

 

Avots:http://www.mlh.by/ru/news/1446.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *