Ekoloģisko koka krāsu pozitīvie aspekti, piedāvājuma klāsts un pareiza lietošana

Ekoloģiskās koka krāsas vairs nav jaunums. Gluži tāpat, kā visā pasaulē, “zaļi” domājošo cilvēku skaits aug arī Latvijā un arvien vairāk cilvēku par savu izvēlējušies koka māju. Tāpēc attiecīgi pieaug interese arī par dabiskiem apdares materiāliem. Aizvien vairāk cilvēku tos lieto dzīvojamo telpu apdarei, domājot par savas ģimenes veselību un labsajūtu, lai tikko remontētā telpā ir patīkama smarža un tai nav jāiet ar līkumu, baidoties, ka žūstošās krāsas izgarojumi varētu būt kaitīgi. Turklāt dažādu eļļu, vasku un to maisījumu galvenā priekšrocība, salīdzinot ar laku, ir spēja iesūkties koksnē. Piemēram, lineļļas molekula ir piecdesmit reižu mazāka par koksnes poru, tādēļ krāsojuma slānis tiešā veidā saistīts ar virsmu, ūdens tvaiks var caur to brīvi cirkulēt, un apstrādātā virsma nelobīsies. Atjaunojot vecais krāsas slānis nav mehāniski jānokasa, virsmu tikai notīra un pārkrāso.

Latvijā ekoloģiskās krāsas piedāvā iegādāties vairākas kompānijas, taču, neskatoties uz to, kura krāsa būtu vispiemērotākā tieši konkrētai mājai, izsmeļošas informācijas  ir gauži maz. “WPC”- Wood Protect Company” dibinātājs Artūrs Knopkens ir pārliecināts – vislielāko uzticamību rada tieši pieredze, jo arī ekoloģiskās krāsas mēdz būt dažādas un atšķirīgas. Ņemot vērā daudzos gados iegūto pieredzi sadarbībā ar klientiem, SIA “WPC”  nolēmis attīstīt trīs pamatvirzienus; viens no tiem – ekoloģiskās krāsas, kas iesūcas kokā un veido virsējā slānī līdz 3 mm biezu aizsargslāni, labi aizsargājot mājas fasādi pret UV starojumu, mitrumu, zilējumu, pelējumu, insektiem un ilglaicīgi ļoti labi izskatās.

Savukārt uzņēmums “Merco Links”, kas darbojas Jelgavā, piedāvā firmas “PNZ” Vācijā ražotas dabīgās eļļas un vaskus. Šo produkciju uzņēmums ražo jau 30 gadus un tā pārstāvniecības ir daudzās Eiropas valstīs un tagad veidojas arī Latvijā. Piedāvātās eļļas un vaski nesatur šķīdinātājus, kas izdala toksiskās vielas GOS, kuri ir kaitīgi ne tikai krāsošanas laikā, bet vēl ilgi pēc krāsas nožūšanas. Pārdošanā ir tīra lineļļa, mēbeļu vasks, bišu vaska balzams un vairāk nekā 100 dažādu veidu krāsas, pastas, emulsijas, gruntis, koka kopšanas līdzekļi iekšējiem darbiem – grīdu, mēbeļu, logu un durvju apdarei. Eļļas un vaski, kas pagatavoti no dadžu, rapšu, saulespuķu, magoņu un riekstu eļļas, šellaka, bišu, Candililla krūmu un Carnauba palmas vaska, paredzēti arī āra darbiem – guļbūvēm, terasēm, dārza mēbelēm. Krāsu iegūst ar nanotehnoloģiju, speciāli sasmalcinot zemes un minerālos pigmentus, kas nodrošina teicamu pārklājumu ar optimālu UV staru aizsardzību.

SIA “Isaval Latvia”, kas ir oficiālais Spānijas koncerna “Pinturas Isaval SL.” pārstāvis Baltijas valstīs, piedāvā ekoloģisko krāsu ECOLOGICO SEMIMATE 7. Tā ir zīdaini matēta ūdens emulsijas krāsa ar pretpelējuma un pretaļģu piedevām. Pilnīgi brīva no šķīdinātājiem un līmvielām. Bez smaržas. Balta vai tonējama gaišos toņos. Noturīga pret mitro tīrīšanu un sertificēta atbilstoši Vācijas TUV standartam.

Tāpat dabīgo lineļļu saturošus aizsargklājumus kokam, dabīgās grīdas eļļas, vaskus un hermētiķus piedāvā kompānija “Stafor Eko”.

 

Avots: www.building.lv

www.videsvestis.lv

www.stafor.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *