Koka mēbeles dārzam, terasēm, lapenēm, un to pareiza ekspluatācija

Dārza mēbeļu dizains attīstījies jau kopš viduslaikiem, līdztekus parku ierīkošanas mākslai. Elegantie senie parki apmeklētājus priecēja ar savu skaistumu, arhitektu sarūpētajām brīnumainajām ainavām un arī iespēju piesēst uz soliņa un izbaudīt apkārtnes burvību. Bez īpašām dārza mēbelēm tādos gadījumos nevarēja iztikt. Sākumā tie bija vienkārši pārnēsājamie krēsli, bet laika gaitā dārza mēbeļu klāsts kļuva arvien plašāks un daudzveidīgāks – soli, lapenes, pergolas. Savukārt mūsdienās dārza mēbeles asociējas ar galdiem, krēsliem, soliem, šūpuļkrēsliem, terasēm, šūpolēm, slīdkalniņiem un vēl daudz ko citu.

Izvēloties dārza mēbeles, pircējs vispirms novērtē izstrādājumu estētisko kvalitāti, saka tirgotāji. Tas ir saprotams, jo dārza mēbelēm ir ļoti svarīga loma dārza kopskata veidošanā. Bez mēbelēm dārzs izskatās nedzīvs un panīcis. Dārza mēbeļu izvēle atkarīga arī no tā, kāds izskatās pats dārzs. Ja tajā aug simtgadīgi koki ar vareniem lapu vainagiem, vajadzēs atbilstošas mēbeles – masīvas un nopietnas. Elegantai, ziedos slīgstošai terasei labi piestāvēs graciozs metāla mēbeļu komplekts. Savukārt uz zaļa mauriņa fona lieliski izskatīsies vienkāršs, bet stabils koka galds ar krēsliem – nezūdoša klasika.

Svarīgs arī saimnieku dzīvesveids – lai pabūtu vienatnē, pietiek ar nelielu omulīgu galdiņu un krēslu, savukārt, ja pie jums bieži ciemojas draugi, bez lielāku izmēru mēbelēm neiztikt.

Dārza mēbeļu stils atkarīgs no to ražošanā izmantotā materiāla. Parasti dārza mēbeles tiek izgatavotas no koka, plastmasas un metāla. Taču jāatzīmē, ka latviešu mentalitātei tuvākais materiāls ir koks, kas ir tīkamākais taustei un arī pietiekami ilgi kalpo.

 

Lasīt vairāk:http://latforin.info/fileadmin/portals/image/faili/Garden_furniture.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *