“VG Kvadra Pak”: Latvijai jādomā par celulozes rūpnīcas būvniecību

Kartona iepakojuma ražotājs AS “VG Kvadra Pak” ražošanā nepieciešamo kartonu iegādājas Skandināvijā un Eiropā, tāpēc uzņēmuma padomes loceklis Kārlis Šēnhofs atbalsta ideju, ka savulaik sāktās runas par celulozes fabrikas būvniecību Latvijā, valstij atkal vajadzētu aktualizēt.

“Skaidrs, ka ekoloģiskais tūrisms nenodrošinās valsts uzplaukumu. Bet eksportspējīga un ilgtspējīga rūpniecība var nodrošināt darbavietas, nodokļu nomaksu, iekšējā patēriņa pieaugumu un vēlmi atgriezties Latvijā. Celuloze ir stratēģiskā izejviela globālā mērogā, un pēc tās varētu būt labs pieprasījums. Jautājums ir par tehnoloģijām, kā šādu projektu īstenot, bet tā jau ir valsts atbildība un projektu noteikumu definēšana,” uzsver Šēnhofs, piebilstot, ka Skandināvijā ir daudz pieredzējušu ekspertu, kurus varētu piesaistīt celulozes rūpnīcas projektā.

Kā norādījusi Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Evita Urpena, celulozes rūpnīcas projekta īstenošana Latvijā ir rūpīgi jāizvērtē gan no tā globālās konkurētspējas aspekta, gan detalizēti jāizvērtē, kāda būs projekta īstenošanas ietekme uz Latvijas tautsaimniecību kopumā, jo pēdējos gados, strauji mazinoties to globālajai konkurētspējai, Ziemeļvalstu reģionā šādas rūpnīcas vairāk tiek slēgtas, nekā attīstītas jaunas – tās nespēj konkurēt ar Latīņamerikas un citām trešo valstu rūpnīcām, kur pieejama ātraudzīga un lētāka izejviela, un līdz ar to ražošanas izmaksas ir daudz lētākas.

 

Lasīt vairāk: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *