Bērza saplākšņa ražotājs “Latvijas Finieris” turpina paplašināt biznesu Baltijā

Šopavasar “Latvijas finiera” meitas uzņēmums “Likmere” Lietuvā par 25% palielinājis ražošanas jaudu, kas ļaus pārstrādāt ap 180 000 kubikmetru bērza saplākšņa gadā. Tādējādi gatavās produkcijas vērtība varētu pieaugt līdz aptuveni 12 miljoniem latu.

Ukmerģes pilsētas mērs Aļģirds Kopusts atzīst, ka gan pašvaldība, gan vietējā sabiedrība esot ļoti apmierinātas ar “Latvijas finiera” ienākšanu Ukmerģē. Uzņēmumā “Likmere”, viņaprāt, sasniegta pavisam cita ražošanas kvalitāte, kāda līdz šim Lietuvā vēl neesot redzēta. Te strādājošajiem sagādāti gan krietni labāki darba apstākļi, gan izvirzītas krietni augstākas prasības nekā citos Lietuvas nozares uzņēmumos. Ukmerģes pilsētas mērs stāsta, ka ar “Latvijas finiera” meitas uzņēmuma palīdzību pašvaldība cerot beidzot atrisināt sasāpējušo apkures problēmu Ukmerģē. Pašvaldība lauzusi līgumu ar siltuma ražošanas privātuzņēmumiem, kuri no iedzīvotājiem plēsuši septiņas ādas. Tā vietā plānots uzcelt savu siltuma ražošanas uzņēmumu, kuru darbinātu ar uzņēmuma “Likmere” koksnes atlikumiem. Tā kā Ukmerģe nav liela pilsēta (aptuveni 30 000 iedzīvotāju), viņaprāt, koksnes atlikumu izmantošana dzīvojamo namu apkurē iedzīvotājiem būšot lētāka nekā cits kurināmais.

Aļģirds Kopusts piebilst, ka ar “Latvijas finiera” ienākšanu iedibināta vēl viena laba tradīcija – meža stādīšana, kurā piedalās gan skolu jaunatne, gan vietējās sabiedrības pārstāvji. Ukmerģes pilsētas galva saka, ka tas liecinot par Latvijas uzņēmuma vadītāju attieksmi pret mežu resursu izmantošanu, ar kuriem Lietuva nav tik bagāta kā Latvija.

Līdzīgi plāni “Latvijas finierim” ir arī Igaunijā, kur Kohilā, pilsētā netālu no Tallinas, tikko nodibināts meitas uzņēmums “Kohila Vineer”. Pēc ražotnes atjaunošanas un modernizēšanas jau šoruden tajā varētu tik atsākts ražot bērza saplāksni, kas ir pieprasīts produkts gan Eiropas, gan pasaules tirgū.

Jau ziņots, ka 3 gados šā uzņēmuma attīstībā “Latvijas finieris” plāno ieguldīt 17 miljonus eiro (apmēram 12 miljoni latu).

 

Avots: Latvijas Avīze (8.07.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *