Noderīgi ieteikumi iedzīvotājiem pirms došanās mežā

Šobrīd Latvijas mežos sāk parādīties pirmās ogas un sēnes. Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus ņemt vērā dažus vienkāršus ieteikumus:

• Pirms doties uz mežu, informējiet savus piederīgos par to, kurā vietā plānojat sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānojat atgriezties.

• Ierodoties mežā palūkojieties visapkārt. Dzelzceļš, ceļi, zīmīgi koki vai dabas objekti var būt labi orientieri apmaldīšanās gadījumā. Turklāt sēņojot vai ogojot skatieties ne tikai uz sēnēm un ogām, bet ik pa laikam palūkojieties apkārt un iegaumējiet lietas, kas apmaldīšanās gadījumā palīdzēs glābējiem saprast, kā Jūs pa mežu esiet pārvietojies un kur Jūs atrodaties.

• Ja saprotat, ka esat apmaldījies, nekrītiet panikā! Panika kļūs par ļaunāko ienaidnieku, jo stresa situācijā nespēsiet objektīvi novērtēt radušos situāciju. Apsēdieties, atpūtieties, centieties noorientēties apvidū un tikai tad uzsāciet atpakaļceļu. Nemēģiniet sākt haotiski staigāt pa mežu un meklēt atpakaļceļu, tā Jūs varat ieiet mežā vēl dziļāk.

VUGD aicina pieaugušos ne tikai pašiem iepazīties ar šiem padomiem, bet tos pārrunāt ar saviem bērniem un vecākiem, jo katru gadu ugunsdzēsēji glābēji visbiežāk mežā meklē tieši apmaldījušos vecāka gadagājuma cilvēku un pusaudžus.

 

Lasīt vairāk:http://www2.112.lv/content/view/832/1/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *