“Fortum Jelgava”: ar laiku Latvijā vajadzēs šķeldas termināļus

Saistībā ar kurināmā pārmaiņām Jelgavā un citur topošo koģenerācijas staciju tehnoloģijās Latvijā paredzama uzņēmējdarbības paplašināšanās šķeldas piegādēs, kā arī valstī ar laiku vajadzēs šķeldas termināļus, intervijā aģentūrai LETA pauda siltumenerģijas uzņēmuma SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

Uzņēmumiem tiek sniegts Eiropas līdzfinansējums, lai veicinātu pāreju no fosilajiem kurināmajiem uz atjaunojamiem, līdz ar to vairākās pilsētās, ne tikai Jelgavā, bet arī Liepājā un Ventspilī un arī citās pilsētās, ir sākti projekti, lai turpmāk siltumenerģijas ražošanā būtu iespējams izmantot vietējos biokurināmā, piemēram, šķeldas, resursus, skaidroja Cimdiņa.

“Latvija Ziemeļeiropā ir viena no tām valstīm, kura ir bagāta gan ar meža resursiem, gan ar šķeldas resursiem. Latvijai būtu jāiemācās izmantot šķeldu tepat. Ir ļoti viegli to pārdot skandināviem, bet, pārdodot to vietējā tirgū, mēs radītu pievienoto vērtību. Es domāju, ka runāt par iespējamo šķeldas nepietiekamību nav saprātīgi. Jautājums vairāk ir par to, kā iemācīties izmantot šo resursu uz vietas Latvijā,” pauda SIA “Fortum Jelgava” vadītāja.

Patlaban Latvijā nav neviena šķeldas termināļa, taču tāds būs nepieciešams, secināja Cimdiņa, skaidrojot, ka, rodoties vairāk biokurināmā stacijām, strauji augšot šķeldas pieprasījums, savukārt šāda kurināmā izstrāde var kļūt par blakus biznesu daudziem lauksaimniekiem, tāpēc nevarot izslēgt jaunu uzņēmumu veidošanos.

 

Lasīt vairāk: www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *