Šogad bīstamākais egles kaitēklis visvairāk savairojies Garkalnes mežos

Kā informējusi Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora preses sekretāre Selva Šulce, šogad skuju koku kaitēklis – egļu mūķene (Lymantria monacha L.) – visvairāk savairojies Garkalnes mežos.

Viņa atzina, ka egļu mūķene, kuras kāpuri grauž koku skujas, Garkalnē šogad ir apsēdusi diezgan lielas platības. Tomēr Šulce apliecināja, ka Garkalne un tās apkārtne patlaban ir vienīgā vieta, kur tik lielos apmēros ir savairojies šis kaitēklis. Šulce uzsvēra, ka cilvēkam visā šajā procesā iejaukties nebūtu vēlams, jo ķīmiskos līdzekļus konkrētajā vietā nedrīkst izmantot, tāpēc ka tuvu ir apdzīvotas vietas, ūdensteces, kā arī tur atrodas īpaši aizsargājamas teritorijas. “Jebkāda ķīmijas lietošana rada kaitējumu visai dzīvajai radībai, iznīcinot ne tikai kaitēkļus. Un līdz ar to ir ļoti rūpīgi jāizvērtē samērojamība starp iespējamo kaitējumu un iegūstamo rezultātu,” paskaidroja VMD pārstāve un piebilda, ka notiekošo vajadzētu uztvert kā dabisku dabas attīstības posmu, kas, mainoties situācijai, pats beigsies.

Viņa apliecināja, ka VMD speciālisti ir apzinājuši konkrēto situāciju un uzrauga kaitēkļa attīstības gaitu. “Ja gadījumā situācija krasi pasliktināsies, tad arī būs rekomendācijas turpmākai rīcībai. Bet konkrētu lēmumu, ko darīt mežā, var pieņemt tikai meža īpašnieks,” norādīja VMD pārstāve.

 

Avots: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *