Valkā sākta “Enefit Power & Heat Valka” koģenerācijas spēkstacijas būvniecība

Aizvadītajā nedēļā Valkā tika iemūrēts pamatakmens SIA „Enefit Power & Heat Valka” koģenerācijas spēkstacijai. Ar biomasu kurināmo koģenerācijas spēkstaciju, kas Valkas pilsētai sniegs ne tikai siltumu un elektroenerģiju, bet arī jaunas darba vietas un ekonomiskās izaugsmes iespējas, plānots nodot ekspluatācijā 2012.gadā, informējis „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” pārstāvis Oskars Kupše.

Gada sākumā SIA „Enefit” mātes uzņēmums AS „Eesti Energia”, kas ir Baltijā lielākais elektroenerģijas ražotājs, kļuva par vairākuma kapitāla daļu turētāju siltumenerģijas ražošanas SIA „Enefit Power & Heat Valka” uzņēmumā Valkā. Šī investīciju projekta ietvaros Valkā līdz 2012. gadam ir paredzēts izveidot modernu biomasas koģenerācijas spēkstaciju, kas nodrošinās siltumu un elektroenerģiju Valkas pilsētai un būs pirmā šāda tipa AS „Eesti Energia” ražošanas vienība ārpus Igaunijas.

Kopējās investīcijas, ietverot esošo katlumāju iegādi un jaunās koģenerācijas spēkstacijas būvniecību, būs aptuveni 10 miljoni eiro (7 miljoni latu). 36% no investīcijām jaunajā koģenerācijas stacijā tiks segti no Eiropas Savienības struktūrfondiem, kas paredzēti atjaunojamo energoresursu izmantošanas attīstības projektiem.

Jaunās spēkstacijas elektroenerģijas ražošanas jauda paredzēta 2MW, savukārt siltumenerģijas ražošanai tā būs 8MW. Koģenerācijas stacijā kā kurināmo varēs izmantot šķeldu, zāģu skaidas vai kūdru. Tā ražos siltumu Valkas pilsētai, savukārt saražotā elektroenerģija tiks pārdota Latvijā.

 

Avots:http://www.reitingi.lv/lv/news/ekonomika/55922.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *