Jūnija mēnesī Somijā ievērojami pieaugusi koksnes tirdzniecības aktivitāte

Somijas meža industrijas uzņēmumi jūnijā kopumā iepirka 4 miljonus kubikmetru koksnes (2,2 milj. m3 papīrmalkas un 1,7 milj. m3 zāģbaļķu). Tas ir aptuveni tikpat, cik iepriekšējā gada jūnijā, bet salīdzinājumā ar šā gada maiju – divkārt vairāk.

Liels pieprasījums pēc visu sortimentu apaļajiem kokmateriāliem bija vērojams arī jūnijā, tāpēc attiecīgi arī cenas paaugstinājušās, radot peļņas iespēju mežu īpašniekiem.

Tāpat aktīvāka koksnes tirdzniecība vasaras sākumā pozitīvi ietekmējusi kopējo iepirkto apjomu – jūnija beigās no privātā sektora kopumā iepirkti 5,5 milj. m3 papīrmalkas un 3,8 milj. m3 zāģbaļķu.

Pēc tam, kad maijā augošas koksnes vidējā iepirkuma cena Somijā paaugstinājās par 1 – 2%, jūnijā tā pieauga vēl par 3%. Saskaņā ar Somijas Kokrūpniecības federācijas (FFIF) datiem, skujkoku zāģbaļķi kopš maija sadārdzinājās par 2 EUR/m3, priedes zāģbaļķu vidējai iepirkuma cenai sasniedzot 57 EUR/m3 un egles zāģbaļķu cenai – 59 EUR/m3, savukārt bērza zāģbaļķu cena pieaugusi mazāk – līdz 44 EUR/m3. Vidējā priedes un bērza papīrmalkas iepirkuma cena jūnijā sasniedza17 EUR/m3, bet egles papīrmalkas cena – 20 EUR/m3 (maijā – 19 EUR/m3).

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *