LVM Dienvidkurzemes mežsaimniecība saņēmusi PEFC sertifikātu

Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM) Dienvidkurzemes mežsaimniecība saņēmusi Eiropas mežu sertifikācijas sistēmas PEFC sertifikātu, kas apliecina, ka meži tiek apsaimniekoti līdzsvaroti un atbilstoši vides, sociālām un ekonomiskām prasībām, kā arī tiek nodrošināta meža vērtības, resursu un ekoloģisko procesu saglabāšana, atjaunošana un palielināšana nākotnē, informēja LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

“Zaļais sertifikāts atgriežas valsts mežos. Mēs pirmo reizi sava uzņēmuma vēsturē esam saņēmuši PEFC sertifikātu,” uzsvēra Strīpnieks.

Kā zināms, līdz šim valsts meži tika sertificēti pēc FSC sistēmas, taču pērn šā sertifikāta darbība valsts mežos tika apturēta, ņemot vērā auditora slēdzienu, ka saimniekošana mežos neatbilst labas mežsaimniecības praksei. Strīpnieks norādīja, ka pēc atkārtota audita tagad tiek gaidīta arī atbilde no FSC mežsaimniecības sertifikācijas organizācijas.

PEFC ir pasaulē vislielākā meža zaļās sertifikācijas shēma – atbilstoši nacionālajiem PEFC standartiem pasaulē sertificēti aptuveni 232 miljoni hektāru mežu, savukārt PEFC piegādes ķēdi ir sertificējuši kopumā 7957 uzņēmumi.

 

Avots: www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *