Namdaru un galdniecības izstrādājumu eksports no Latvijas maijā turpināja pieaugt

Latvijas namdaru un būvgaldnieku darinājumi (ieskaitot šūnveida koka paneļus, saliktos grīdas dēļus, jumstiņus un lubas) maija mēnesī uz ārvalstīm tika realizēti 5,56 miljonu latu vērtībā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tas ir par 352 tūkst. latu jeb 6,76% vairāk nekā aprīlī un gandrīz par 5% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Visvairāk minētie izstrādājumi no Latvijas maijā eksportēti uz Vāciju – 1,52 miljonu latu vērtībā, kurai seko Norvēģija, Igaunija, Zviedrija, Itālija un Lietuva. Apskatot šos nozīmīgākos eksporta tirgus, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi visvairāk namdaru un būvgaldnieku darinājumu eksports maijā samazinājās uz Zviedriju – par 11,7% (attiecībā pret iepriekšējā gada maiju – samazinājums par 43,6%), uz Vāciju – par 10,1% un kaimiņvalsti Lietuvu – par 5,5%. Savukārt uz Igauniju un Itāliju eksporta vērtība pieaugusi attiecīgi par 55,6% un 52,5%, tādējādi Igaunijai izvirzoties par trešo nozīmīgāko Latvijas namdaru un būvgaldnieku darinājumu noieta tirgu.

Pavisam šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijas namdaru un būvgaldnieku darinājumi uz ārvalstīm realizēti 25,6 miljonu latu vērtībā, kas ir par 1,52 miljoniem latu jeb 6,3% vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā.

 

Avots: www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *