Sīkkoksnes pārstrādei Rīgas mežu apsaimniekotājs cels pats savu zāģētavu

Rīgai piederošo mežu apsaimniekotājs SIA “Rīgas meži” jau rudenī plāno daļu izaudzētā pārstrādāt savā zāģētavā. Uzņēmums maina savu līdzšinējo apsaimniekošanas modeli un jau  tuvākajās dienās izsludinās konkursu par kokzāģētavas projektēšanu un celtniecību, cerot līdz vēlam rudenim šos darbus arī pabeigt.

Zāģētava tiks uzbūvēta Ogres novadā Daugavas mežniecības teritorijā pie Norupes kokaudzētavas. Tās pārstrādes jauda būs 50 000 kubikmetru gadā. Tā kā “Rīgas meži” gada laikā nocērt līdz 150 000 kubikmetru koksnes, tas nozīmē, ka augošu cirsmu izsoles turpināsies. Sākotnēji kokzāģētava būs paredzēta sīkkoksnei, baļķiem, kuru diametrs nepārsniedz divdesmit centimetrus. “Par resnās koksnes pārstrādi pagaidām tikai domājam, taču ļoti iespējams, pēc kāda laika ķersimies arī pie tās,” skaidro uzņēmuma valdes loceklis Jānis Vazdiķis.

Uzņēmums izstrādājis biznesa plānus un secināts, ka gūtie ienākumi būs pietiekami lieli, ja tiks gatavoti žāvēti, ēvelēti dēļi un mēbeļu sagataves. Ar kvalitatīvu produkciju tirgū ieiet nebūs grūti, arī pasaules ekonomika šobrīd atdzīvojas. Taču viens “bet” tomēr ir – lai ieietu tirgū, ir nepieciešams FSC sertifikāts, tāpēc šobrīd tiek veikta meža inventarizācija, lai sagatavotu pilnvērtīgu meža apsaimniekošanas plānu. Šai kontekstā atklāts, ka darbu plānošanu ļoti traucē kavēšanās ar jaunā Meža likuma pieņemšanu, jo uz tā pamata tiks veidoti arī attiecīgie Ministru kabineta noteikumi, kas saistīti ar meža ciršanu, dabas aizsardzības normu ievērošanu, meža inventarizāciju un daudz ko citu.

Taču neatkarīgi no tā, kā būs mainījušies ciršanas noteikumi, aprēķinot maksimāli pieļaujamos ciršanas apjomus, jau nākamgad SIA “Rīgas meži” plāno par 10% samazināt ciršanu galvenajā cirtē un par 30% samazināt kailciršu platības.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (14.07.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *