Bērnu atpūtas nometnes Tērvetes dabas parkā gūst arvien lielāku atsaucību

Jau kuro gadu Latvijas valsts meži organizē bērnu atpūtas nomentes Tērvetes dabas parkā.

Tērvetes dabas parka informācijas centra vadītāja Lilita Bogdane smej: «Mūsējie ir nenogurdināmi, pati redzēsi – tikko kā atnāks no meža, tā jau atkal prasīs: ko tālāk darīsim, kur badmintons, kādu ballīti vakarā rīkosim? Mūsu nometnē ir bijuši bērni arī no citām valstīm – viņi parasti pēc nodarbībām atkrīt gultā un nevar pacelt galvu no spilvena. Taču mūsējiem ir tik daudz enerģijas!»

Jau par tradīciju kļuvis ik gadu LVM darbinieku bērniem no visas Latvijas Tērvetē organizēt izglītojošas atpūtas nometnes. Viena nometne ir bērniem no 7 līdz 12 gadiem, otra tīņiem no 12 līdz 17 gadiem. Nometnes ilgst vienu darba nedēļu, kuras laikā dalībniekiem jāmācās izprast augu, putnu, dzīvnieku dzīvi, jāprot izdzīvot brīvā dabā, jādomā radoši risinājumi nestandarta situācijām. Protams, nometne nebūtu nekas, ja netiktu rīkotas ballītes, skatīts kino uz lielā ekrāna, nevajadzētu doties nakts pārgājienā. Lilita Bogdane stāsta: «Parasti nometnēs pieņēmām 20 līdz 25 bērnus, taču vecāku interese par iespēju bērniem sagādāt atpūtu skaistā vietā ar interesantām nodarbēm bija ļoti liela, tāpēc šogad uzņēmām jau 30 bērnus. Arī bērni ļoti labprāt šeit atgriežas gadu no gada. Mēs redzam, kā viņi aug un attīstās, – ir mums tādi, kas uz Tērveti braukuši jau piecus gadus pēc kārtas. Te viņiem ir draugi, ko satikt, tāpat arī iepazīst jaunus. Kad viņi izaug no jaunākās grupas vecuma, nākamajā gadā ir jauniņie starp lielajiem. Gribu uzsvērt, ka tik liela vecuma amplitūda nav nejaušība, – lielākie iemācās rūpēties par mazajiem, bet mazie mācās, kā tas ir klausīt vecāku par sevi arī tad, ja tas nav mamma vai tētis. Tā ir lieliska pieredze, kas jāapgūst katram.» Tērvetes dabas parka darbinieki par nometnes uzdevumu ir izvirzījuši vienu, pašu galveno mērķi: kad 1. septembrī viņiem jautās, kurš bija skaistākais vasaras piedzīvojums, viņi atbildēs: nometne Tērvetē!

Nometnes laikā bērniem paredzētas dažādas aktivitātes, kā piemēram, nakts pārgājiens, pidžamu ballīte un citas dažādas nodarbības, attīstot bērnu interesi par mežu, dabu un tās iemītniekiem.

 

Avots: biznesa nozares portāls „Nozare.lv”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *