Jūnijā pieaugusi aktivitāte Somijas zāģmateriālu segmentā

Šā gada jūnijā Somijā iepirkti ~4 milj. m3 koksnes, ko sekmēja pieaugošais pieprasījums visos zāģmateriālu segmentos. Jūnijā salīdzinājumā ar maiju zāģmateriālu tirdzniecības apjoms pat dubultojies. Pateicoties augstajām zāģmateriālu cenām mežu īpašnieku aktivitāte, veicot koksnes pārdošanu, pieaugusi tieši š.g. jūnijā. Jūnija beigās Somijā kopējais iepirkto papīrmalku apjoms sastādīja 5.5 milj. m3, bet zāģbaļķu apjoms – 3.8 milj. m3.

Šobrīd esošās zāģmateriālu cenas ir augstākas nekā tās bijušas pēdējos gados un ir augstākas par vidējo cenu 2000.gadā. Somijā pieaugusi arī vidējā celmu naudas likme, t.i. par 3% vairāk nekā š.g. maijā. Jūnijā priedes zāģbaļķu vidējā cena uz celma bija sasniegusi 57 EUR/m3, elges zāģbaļķu cena bija 59 EUR/m3, bet bērza zāģbaļķu cena – 44 EUR/m3. Savukārt, priedes un bērza papīrmalkas vidējā cena uz celmu bija 16-17 EUR/m3, taču elges papīrmalkas cena sasniedza 20 EUR/m3.

Šobrīd augstās cenas un labais pieprasījums pēc koksnes radījuši labvēlīgus apstākļus meža īpašniekiem gūt papildus ienākumu no koksnes pārdošanas.

 

Avots: www.forestindustries.fi

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *