Pirmo reizi mājsaimniecības saņems KPFI atbalstu zaļās enerģijas izmantošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir noslēgusi pirmos 60 līgumus ar iedzīvotājiem, kuri saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējumu atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas mājsaimniecībām ir pieejams finansiāls atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanā un liels skaits iedzīvotajiem būs iespēja saņemt šo KPFI sniegto finansiālo atbalstu zaļās enerģijas izmantošanai.

Konkursa „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā” ietvaros iedzīvotājiem ir iespējams saņemt līdzfinansējumu mazu jaudu iekārtu iegādei un uzstādīšanai, kas balstītas uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. Kopumā pieejamais KPFI finansējums ir 11 399 481 lats, kur maksimālais vienam projektam pieejamais finansējums ir 7 000 latu.

Kopumā konkursa ietvaros VARAM tika iesniegti 1459 projektu iesniegumi, turklāt vienam projektu iesniegumam pieprasītais finansējums svārstās no 450 latiem līdz 7000 latu. Sakarā ar lielo projektu iesniegumu skaitu līgumi ar projektu iesniedzējiem tiks slēgti pakāpeniski. Tā kā pieprasītais finansējums ir mazāks nekā konkursā pieejamais finansējums, š.g. oktobrī tiks izsludināta konkursa otrā kārta.

 

Avots: www.varam.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *