Krievijas koksnes dziļās pārstrādes kompleksā būvē lobīto finiera rūpnīcu

Lobīto finieru ražotnes nodošana ekspluatācijā, kas plānota Amurskā 2012.gada 2. ceturksnī, būs pirmā rūpnīca Tālo austrumu koksnes dziļās pārstrādes centrā. Projektu realizē RFP Group – ОАО “Дальлеспром” un lielu atbalstu par tā īstenošanu izrāda arī Krievijas valsts un pašvaldības pārstāvji.

Būvniecība šobrīd notiek pilnā sparā. Rūpnīcā tiks uzstādītas trīs līnijas – 2 universālās lielformāta finieru ražošanai un 1 tikai 3*6 pēdu finieru ražošanai. Iekārtu montāžas darbi tikšot pabeigti 2012.gada 2.ceturksnī. Pašlaik notiek rūpnīcas korpusa rekonstrukcija, mūsdienīgu sienu paneļu un logu montāža. Vienlaikus notiek gatavās produkcijas noliktavas un konteineru uzkraušanas vietas sagatavošana. Izejmateriālu krautuve paredzēta 20 tūkst. m3 finierkluču uzglabāšanai.

Tuvākajā laikā Amurskā tiks piegādātā pirmā partija ar iekārtām no Japānas un rudenī piegādās vēl divas partijas ar iekārtām, bet gada beigās no Austrijas piegādās termocentrāli. Visi nepieciešamie infrastruktūras objekti arī būs pabeigti līdz gada beigām.

Projekta realizācijā jau ieguldīti 50 milj. ASV dolāri, līdz gada beigām plānots investēt vēl tik pat. Tālo austrumu koksnes dziļās pārstrādes centrā pavisam paredzēts investēt 375 milj. ASV dolārus, kas nepieciešami lobīto finieru rūpnīcas, sausu zāģmateriālu ražotnes un MDF rūpnīcas izveidei.

Lobīto finieru ražotnē tiks izveidotas apmēram 280 darba vietas un kā rāda aprēķini tikai finieru ražotne vien palielinās Amurskas pašvaldības budžetu divas reizes.

 

Avots: www.amurmedia.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *