Ķīnas pārstāvji ieinteresēti celulozes – papīra ražotnes realizācijā Irkutskā

Meža nozare ir viena no visperspektīvākajām nozarēm Irkutskas apgabalā. Tomēr līdz šim koksnes koksnes pārstrādes jaudu trūkumu dēļ tās darbība pamatā bija orientēta uz apaļkoku piegādi Ķīnas tirgum. Taču pēdējā laikā esošā informācija rāda, ka šajā apgabalā tiek atvērtas jaunas rūpnīcas, kas orientētas uz koksnes tālākpastrādes attīstību, un nākotnē ir plānots citus koksnes tālākapstrādes projektus. Vortāls „Latforin.info” jau ziņoja, ka Irkutskas apgabalā šā gada jūnijā savu darbību uzsācis Zviedrijas uzņēmums „RusForest”, kas specializēsies žāvēto zāģmateriālu ražošanā un ir viens no lielākiem koksnes pārstrādes uzņēmumiem Krievijā. Savukārt, š.g. maijā ir uzsākta Krievijas un Korejas kopuzņēmuma „Rusko” būvniecība, kas darbības būs saistīta ar koksnes granulu ražošanu un šī būs pirmā tāda apjoma biokurināmā ražotne šajā reģionā.

Irkutskas apgabalā patlaban ir vairāk nekā 1500 mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumu, kuros galvenokārt tiek ražota celuloze, papīrs, zāģmateriāli, plātnes, saplāksnis, kartons un koka būvkonstrukcijas.

Nu savu interesi par biznesa iespējām šajā reģionā izrādījuši Ķīnas meža nozares pārstāvji, t.i. Ķīnas uzņēmums „Huatai”, plānojot realizēt investīcijas projektu papīra, celulozes un ķīmiski – termomehāniskās koksnes masas ražošajas jomā. Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp Sibīrijas, Krievijas Tāluo austrumu un Ķīnas ziemeļaustrumu reģioniem. Uzņēmuma „Huatai” vadība atzīmēja, ka ir ieinteresēti tieši balinātās un nebalinātās celulozes rūpnīcas celtniecībā.

 

Avots: www.lesomat.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *