FACE Briselē aizstāv arī Latvijas mednieku intereses

Latvijas medniekiem bieži vien šķiet, ka Brisele atrodas tālu un tas, kas tur notiek, uz viņiem neattiecas. Ko tad īsti dara Eiropas Savienības (ES) Medību un dabas aizsardzības asociāciju federāciju (FACE) Latvijas mednieku labā?

Katru reizi, kad mednieks Latvijā dodas medīt, viņš to var darīt daļēji tādēļ, ka FACE nepārtraukti strādā, lai nodrošinātu, ka mednieki visā Eiropā var turpināt medīt. Protams, ka šis darbs lielā mērā ir atkarīgs no pastāvīgas sadarbības ar mūsu biedriem – nacionālajām mednieku asociācijām. Briselē katru dienu tiek strādāts pie tā, lai aizstāvētu visu Eiropas mednieku intereses, kā arī, lai popularizētu medības, jo medības, ir mūsu kopējā kaislība!

Piemēram, Latvijas gadījumā ļoti būtiski ir atrisināt medņu medības problēmas Latvijā. Ja Latvijas valdībai neizdosies pārliecināt Eiropas Komisiju (EK) par to, ka medņu medības pavasarī nav pretrunā ar Putnu direktīvas paredzētajām prasībām, pret Latviju tiks uzsākta pārkāpuma procedūra. Ja EK neapmierinās iesniegtie paskaidrojumi, tad EK var lūgt Latviju pārtraukt medņu pavasara medības līdz laikam, kamēr tiesa būs pieņēmusi lēmumu. Piemēram, Maltas gadījumā, kad tika apstrīdētas valsts tiesības pavasarī medīt putnus, tiesa lūdza pārtraukt medības, kāmēr tika pieņemts attiecīgais lēmums. Līdzīgi tiesa rīkojās arī lietā pret Itāliju attiecībā uz putnu pavasara medībām Ligūrijas reģionā.

Latvijā medību organizācijas sistēma ir pietiekama laba, taču Latvijas medniekiem būtu jāpievērš uzmanību uz šādai lietai kā dzīvotņu nepieciešamības lauksaimniecības zemēs, jo šobrīd par maz tiek atstāta veģetācija upīšu malās un daudzi zemnieki apstrādā laukus. Tādēļ šajā kontekstā nepieciešams veicināt sadarbību starp medniekiem un lauksaimniekiem, lai saglabātu dzīves vidi meža dzīvniekiem šajās platībās.

Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) sadarbības FACE tiek vērtēta kā lieliska. FACE pārstāvjus ļoti pārsteidz fakts, ka LATMA darbība galvenokārt balstās uz brīvprātības principa, jo abu organizāciju līdzšinējā sadarbība ir notikusi ļoti profesionālā līmēnī. Tādēļ nākotnē visiem Latvijas medniekiem nepieciešams atbalstīt savu nacionālo organizāciju, lai tiktu aizsargātas un pārstāvētas viņu intereses ne tikai tagad, bet arī nākotnē.

 

Avots: Informatīvais izdevums „Jakts” Nr. 1 (26)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *