Krievijā par nelikumīgu veiktu mežizstrādi tiesa piemēro brīvības atņemšanu

Krievijas Sverdlovskas apgabalā noritēja tiesas process pret pašvaldības domes deputātu un diviem viņa līdzzinātājiem par nelikumīgu mežizstrādi. Tiesas lēmums sodīt vainīgās personas par nelikumīgi veikto mežizstrādi lielos apjomos ar iepriekšēju nodomu.

Izmeklēšanas un tiesas laikā iegūti pierādījumi apliecina, ka 2010.gada jūnijā attiecīgais pašvaldības domes pārstāvis ieņēma deputāta amatu paralēli nodarbojās arī mežizstrādi, algojot darbiniekus konkrētā darba izpildei. Nelikumīgās mežizstrādes rezultātā tika nocirstas 178 priedes un egles, nodarot zaudējumus vairāk nekā 1 milj. rubļu vērtībā (~ 17 600 LVL). Izmeklēšanas rezultātā tika atklāts, laika periodā no 2010.gada jūlija līdz augustam tika veikts vēl viens nelikumīgs mežizstrādes process, nocērtot 140 kokus un nodarot zaudējumus jau 2.2 milj. rubļu vērtībā (~38 720 LVL).

Izmeklēšanas un tiesas laikā visas trīs vainīgās personas atzinušas savu vainu izdarītajā noziegumā. Kā rezultātā tiesa nolēma, ka pašvaldības domes deputāts piemēro brīvības atņemšanu nosacīti uz 2 gadiem un 8 mēnešiem ar pārbaudes laiku uz 2 gadiem un mežizstrādes tiesību liegšana uz 2 gadiem. Tā līdzinātājiem tiesa lēma brīvības atņemšanu uz 2.5 gadiem ar pārbaudes laiku 1.5 gadu.

 

Avots: www.lesomat.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *