„Latvijas Koks”: uzņēmumu apgrozījums pārsniedzis iepriekšējo rekordu

Kā liecina asociācijas „Latvijas koks” apkopotie dati par saimniecisko darbību šā gada pirmajā pusgadā, var redzēt, ka ietilpstošo uzņēmumu apgrozījums sasniedzis teju 122 milj. LVL. Sasniegtais neto apgrozījums jau par 7.2 milj. LVL jeb 6.2% pārsniedzi iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegts 2007.gadā. Pateicoties plātņu ražotāju ienākumu kāpumam var palielināt kopējo asociācijas uzņēmumu neto apgrozījumu lielumu, taču jāpiezīmē, ka tik strauju pieauguma tempus nevar uzrādīt visi kokrūpniecības tirgus segmenti.

Šā gada pirmajā pusgadā asociācijā ietilpstošo uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 24.26 milj. LVL jeb par 24.8% salīdzīnājuma ar attiecīgo periodu pērn. Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrādīja uzņēmumi SIA „Troja” (+55.2%), SIA „Kilbe” (+40.9%), SIA „4 Plus” (+38.3%), bet naudas izteiksmē ienākuumus visvairāk spēj palielināt AS „Latvijas finieris” (+10.73 milj. LVL), SIA „Bolderāja Ltd” (+8.79 milj. LVL), SIA „Vemers” (+2 milj.LVL), SIA „Troja” (+2.2 milj.LVL) un SIA „4 Plus” (+0.4 milj. LVL).

Uzņēmumu eksporta ienākumi šajā laika periodā pieauguši par 15.14 milj. LVL, kas salīdzinājumā ar analogu laiku pērn ir pat par 19.5% vairāk un kopumā tas bija 92.65 milj. LVL. Tajā pašā laikā pieaudzis arī pārdošanas apjomi vietējā tirgū, t.i. no 20.16 milj. LVL 2010.gada 1.pusgadā līdz 29.29 milj. LVL š.g. 1.pusgadā.

Taču tiek izdarītas piesardzības prognozes par iespējamiem eksporta un pārdošanas apjoma kāpumiem nākotnē, jo būtiskas problēmas var izraisīt Grieķijas defolta draudi, problēmas Spānijā, Īrijā un Portugālē, nestabilā situācija Ziemeļāfrikā u.c. Tajā pašā laikā esošā produkcijas pieprasījums nav pietiekami stabils, jo atsevišķos noieta tirgos iezīmējas produkcijas cenas kritums.

 

Avots: žurnāls „Dienas Bizness” Nr 597 (4105)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *