„Marks M”: jaunais zīmols „Heavens” ieiet Somijas, Dānijas un Lietuvas tirgū

SIA „Marks M”, kam pieder zīmoli „Pils Matrači” un „Nakts Mēbeles”, lai iekarotu ārvalstu tirgus, radījis jaunu brendu „Heavens” („Debesis”), kas ir saprotams visās valstīs. Kā stāsta uzņēmuma īpašnieks Juris Griķis: „Kad mums dāņi un somi pateica, ka mūsu matrači ir tas, ko viņi meklē – kaut kas unikāls un par pieņēmamu cenu -, bet ar nosaukumu „Pils matrači” viņi tos nevar pārdot, jo „pils” viņu valodā nozīmē „alus”. Sapratām, ka ir jārīkojas.”

Uzņēmuma vadība jau 2005.gadā saprata, ka ir nepieciešams jauns, ārvalstu tirgos „ejošs” zīmols, bet toreiz, konsultējoties ar pasaulē zināmiem brenda speciālistiem, tika nolemts, ka „Nakts mēbeles” tomēr skan pietiekami kičīgi, kā arī toreiz varēja to atļauties, jo bija četri saloni Latvijā un Lietuvā ar kopējo gada apgrozījumu trīs miljonus eiro. Taču iestājoties finansu un ekonomikas krīzei, bijām spiesti samazināt salonu skaitu līdz viena salonam Lietuvā un diviem Latvijā. Kā rezultātā sākām nopietnāk pievērstiem eksportam un tirdzniecībai ārvalstu tirgos.

Situācijā, kad Dānijas un Somijas klienti atzīmēja, ka jāmaina nosaukums produktam, mūsu uzņēmums ātri reāģēja un nepilna pusgada laikā izveidoja gan zīmolu, gan tā konceptu un pamazām iekaro jaunos tirgus ar jauno zīmolu „Heavens”. Latvijā gan uzņēmuma produkcija būs pazīstama ar līdzšinējiem nosaukumiem, bet Lietuvas salonā, kas atrodas Viļņā, tiks veikta zīmolu maiņā jeb tā saucamais rebrendings. Šā stratēģijas izvēle ir nepieciešama tiem ražotājiem, kas strādā gala patērētāju tirgū, savukārt tie ražotāji, kas orientēti uz piegādes līgumiem un mēbeles pārdod starpniekiem, tas nav nepieciešams. SIA „Marks M” īpašnieks uzskata, ka atpazīstams nosaukums dod produktam pievienoto vērtību, jo klienti daudz vairāk uzticas zināmajām un pārbaudītajām lietām.

Paralēli zīmolu maiņas stratēģijai uzņēmums pamazām cenšās ielauzties luksus tirgū, kurā tiek piedāvātas ļoti kvalitatīvas un dārgas lietas, kas bieži vien tiek izgatavotas pēc pasūtījuma. Šobrīd ir tikai manāma tendence, ka par uzņēmuma produkciju sāk interesēties no austrumiem, taču viņiem izstrādājumu kvalitāte ir par augstu, bet cena – par zemu.

Plānots, ka uzņēmuma apgrozījums varētu sasniegt vismaz 2 milj. eiro.

 

Avots: laikraksts „Jelgavas Vēstnesis” Nr. 28 (213)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *