Jaunākais tirgus pētījums par pieaugošo koka grīdas segumu pieprasījumu Eiropā

Jauns tirgus pētījums liecina, ka Eiropas mājsaimniecībās vispopulārākās ir flīzes, kam seko koka un lamināta grīdas segumi. Ekonomiskā krīze ir ietekmējusi patērētāju izdevumus attiecībā uz tiem, taču pieprasījums pēc parketa nav krities. Seši no desmit eiropiešiem vēlas savā mājoklī nomainīt grīdas segumu, īpaši viesistabā, guļamistabā un virtuvē. Koka grīda tiek uztverta par labu ilgtermiņa investīciju. Tie ir tikai daži no secinājumiem, ko Eiropas Parketa nozares federācijas šā gada aprīlī pasūtītā tirgus pētījuma ietvaros veicis mārketinga uzņēmums InSites Consulting. Patērētāju aptaujā piedalījās 5610 cilvēki no septiņām valstīm: Francijas, Spānijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Austrijas un Itālijas.

Keramiskās un dabiskā akmens flīzes ir populārākais grīdas seguma veids Eiropā, kas uzstādītas 90% māju un dzīvokļu. Tām seko masīvkoka grīdas (46%) un lamināts (33%). Paklāji (24%) un linolejs (16%) ir visnepopulārākie grīdas segumi, kas pakāpeniski zaudē savas tirgus daļas. Koka grīdas segumu popularitāte dažādās valstīs atšķiras. Topa virsotnē ir Zviedrija, kur koka grīdas ir astoņās no desmit mājsaimniecībām. Tāpat koka grīdas patīk Polijas (71%) un Austrijas (65%) iedzīvotājiem. Spāņu mājās un dzīvokļos atrodams vismazāk koka grīdu (17%). Eiropas valstīs kopumā pēdējo divu gadu laikā ir vērojams neliels, bet stabils koka grīdu tirgus daļas pieaugums. Ekonomiskā krīze, protams, ir ietekmējusi katra atsevišķā patērētāja iespējas tērēt naudu jauna grīdas seguma iegādei, taču cilvēku pozitīvā attieksme pret parketu tāpēc nav mazinājusies. Tieši pretēji.

61% no Eiropas mājsaimniecībām tuvāko trīs gadu laikā plāno iegādāties jaunu grīdas segumu. Tomēr vislielākā ietekme uz patieso lēmuma pieņemšanas procesu ir veikala apmeklējumam. Cilvēkiem ir ārkārtīgi svarīga informācija par grīdas seguma uzturēšanu un tīrīšanu, tāpat kā iespēja redzēt un aptaustīt paraugus. Patērētāji aizvien augstāk sāk vērtēt tādas koka grīdu īpašības kā vienkāršo ieklāšanu un uzturēšanu. Tāpat, izvēloties, kādu grīdas segumu likt, pircējiem ir ļoti svarīgs citu cilvēku viedoklis (38%), kā arī pašu iepriekšējā pieredze (41%). Pēdējo gadu laikā esam novērojuši, ka patērētāji, lemjot par grīdas seguma iegādi, pievērš lielāku uzmanību ekspertu viedoklim.

Vērtējot tendences, redzam, ka 87% aptaujāto piekrīt, ka koka grīda ir nozīmīga viņu mājas interjera sastāvdaļa, turklāt lielākā daļa dod priekšroku autentiskam, īstam produktam, nevis pakaļdarinājumiem vai kopijām, pat ja tās maksā ievērojami lētāk. Taču tas nenozīmē, ka izmaksām nav nekādas nozīmes. Īpaši Dienvideiropas valstīs, kur krīze vēl nav beigusies, patērētāji ir ļoti jūtīgi pret jebkādām parketa cenu izmaiņām uz augšu.

 

Avots: Žurnāls „Baltijas Koks”, 2011.g.jūnijs

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *