“Stora Enso” investē 21 milj. eiro atjaunojamās enerģijas ražotnē Čehijā

Somijas – Zviedrijas mežrūpniecības koncerns „Stora Enso” turpina īstenot savu stratēģiju rentabilitates uzlabošanas jomā. Šoreiz, ieguldot 21 milj. EUR jaunas koģenerācijas ražošanas izveidošanā esošajā „Zdírec Sawmill” ražotnē Čehijā.

Pēc uzņēmuma mājas lapā publiskotās informācijas, Zdirec ir viena no pamatrūpnīcām, kas ražo būvkonstrukcijas no masīvkoka. Ražotne atrodas konkurētspējīgā vietā, un šīs investīcijas ir loģisks solis uzņēmuma tālākajai modernizācijai, t.i. atjaunojamās enerģijas vietas izveidošanai. Zdirec ir lielākā ražotne Čehijā pēc zāģmateriālu pārstrādes apjoma, tā ražošanas jauda ir 470 tūkst. m3 koksnes gadā. Arī atjaunojamās enerģijas ražošana un tirdzniecība vietējiem izejvielu piegādātājiem sniegs iespēju palielināt uzņēmumu peļņu.

Projektu plānots uzsākt 2011. gada trešajā ceturksnī un plānotais beigu termiņš ir 2013. gada sākums. Jaunās koģenerācijas darbības nodrošināšanā ar kurināmo izmantos ražošanas procesā iegūtos koksnes pārpalikumus un atlikumus. Pēc būvniecības pabeigšanas kokapstrādes uzņēmums pāries uz 100% elektroenerģijas un tvaika izmantošanu ražošanas procesa nodrošināšanā.

 

Avots: www.storaenso.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *