Krievijā plāno būtiski palielināt mežizstrādes apjomus līdz 2020.gadam

Saskaņā ar Krievijas Mežsaimniecības aģentūra (FFA) pausto informāciju, kas tika nesen publicēta valsts programmas projektā „Mežsaimniecības attīstība” no 2012-2020.gadam, plāno palielināt koku izciršanu līdz 270 milj. m3 koksnes gadā, kas salīdzinot ar 2010. gadu ir vairāk nekā 1,5 reizes. Mežizstrādes apjomu palielināšana tiek plānota, realizējot vienu no sešām plānotajām apakšprogrammām “Meža izmantošanas, valsts meža reģistra, valsts meža kontroles un uzraudzības, valsts ugunsuzraudzības mežos nodrošināšana”. Tās ietvaros tiks uzbūvēti  7 tūkst. km meža ceļu, kas paaugstinās mežsaimniecības efektivitāti, kā arī uz 2020. gadu palielinās meža platības par 30%, kas ir iznomātas koksnes sagatavošanai. Saskaņā ar dokumentu, plānotais programmas finansējums sastādīs 97.65 milj. rubļu (~ 1.72 miljrd. Latu).

Programmas realizācijas notiks trijos posmos. Pirmais posms – no 2012. līdz 2014. gadam, kad Krievijas mežsaimniecības departaments plāno uzlabot tiesisko regulējumu un izveidot vienotu valsts Meža reģistru. Otrs posms – no 2015. līdz 2017. gadam, kad tiks atjaunota meža apsardze, izveidoti ceļi un palielinata meža apsaimniekošanas efektivitāte. Un trešais posms – no 2018. līdz 2020. gadam, kad plānots izveidot materiāli – tehnisko nodrošinājumu, kontroles un meža ugunsdzēsības sistēmas, kā arī pabeigt valsts mežu inventarizāciju.

Šīs programmas pasākumi radīs apstākļus pilnīgākai koksnes krājumu izmantošanai, īpaši lapu koku sugām, Eiropas – Urālu valsts daļā ar salīdzinoši attīstītu infrastruktūru, kā arī jaunu meža masīvu apzināšana, nodrošinot ar koksnes resursiem Sibīrijas un Tālo Austrumu rajonus.

 

Avots: www.bfm.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *