ASV uzsākusi stabilu darbību jaudīgākā kurināmā granulu ražotne kontinentā

Viena no jaudīgākam kurināmā ražotnēm kontinentā atrodas Džordžijas štatā Uakrosā. Rūpnīcu uzcēla 12 mēnešu laikā un jau vasarā tā uzsāka stabilu darbību. Rūpnīcas būvniecība kopā ar ostu, kas orientēta uz granulu iekraušanu, izmaksāja 120 milj. eiro. Šobrīd ASV ražotās kurināmās granulas izmanto Nīderlandes koģenerācijas spēkstacijā, kur izmantotais biomasas īpatsvars ir tikai 30%. Tuvākā laikā plānots palielināt biomasas rādītāju līdz 50% un pēcāk pat līdz 80%. Uzņēmums tuvākā laikā plāno kurināmās granulas izmantot arī Lielbritānijas un citu valstu spēkstacijās.

Ražotnes īpašnieki ir Vācijas uzņēmums „RWE AG” (Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk AG), kas specializējas elektroenerģijas, dabasgāzes un komunālo pakalpojumu sniegšanas jomā. Uzņēmums darbojas kopš 1898.gada un 1900.gadā uzcēla pirmo spēkstaciju. „RWE AG” šobrīd pieder uzņēmumi tādās valstīs kā Norvēģijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Polijā, Beļģijā, Luksemburgā, Francijā, Čehijā, Slovākijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Itālijā, Turcijā, Lībijā, Ēģiptē. Šī uzņēmuma ražotās kurināmās granulas apgādā gandrīz visas Eiropas spēkstacijas un ieņem otro vietu Vācijas enerģētikas tirgū.

Pagājušās nedēļas laikā „RWE AG” parakstīja ar Krievijas uzņēmumu „Gazprom” (ОАО “Газпром”) vienošanos, kas veicinās abu valstu sadarbību elektroneneģijas ražošanas jomā. Vienošanās paredz, ka turpmāko trīs mēnešu laikā tiks diskutēts par kopēju uzņēmuma izveidošanu, kurā tiks iekļautas jau esošās spēkstacijas, kas atrodas Vācijā, Lielbritānijā un Beniluksa valstīs.

 

Avoti: www.infobio.ru; www.germania-online.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *