Indonēzijā 10 gadu laikā samazinājušās meža platības par 15 milj. ha

Saskaņā ar „Forest Watch Indonesia” (FWI) veiktā pētījuma rezultātiem laika periodā no 2000. līdz 2009.gadam Indonēzija zaudējusi meža platības 15 milj. ha apjomā. Uz 2000.gadu Indonēzijā meža platības sastādīja ap 103 milj. ha, bet 2009.gadā tikai 88 milj. ha. Šājā periodā ik gadu atmežojas meža platības 1.5 milj. ha apjomā, t.i. vislielākais tropu mežu atmežošanas temps pasaulē. Pētījuma rezultāti rāda, ka Indonēzija ieņem otro vietu pasaulē mežu atmežošanas jomā. Visvairāk meža platības zaudētas Kalimantānas salā, kur šo periodu laika mežs samazinājies par 5.5 milj. ha.

Pēc Indonēzijas Mežsaimniecības ministrijas apkopotajiem datiem, valsts mērogā atmežošanas temps iepriekšējā periodā (1997.-2000.g.) bija 2.8 milj. ha gadā, ko ietekmēja lielais mežu ugunsgrēku skaits 1997. un 1998.gadā. Savukārt, no 1985. līdz 1997.gadam Indonēzija zaudēja 21.6 milj. ha meža platības (meža atmežošanas temps 1.8 milj. ha gadā). Organizācija „Forest Watch Indonesia” atklāj, ka galvenie vaininieki straujai meža platību samazināšanai ir palmu eļļas un celulozes ražošanas uzņēmumi.

Nesen tika paziņots, ka Hondurasas un Indonēzijas tropu lietus meži ir iekļauti UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, kurā tiek iekļauti dažādi apdraudētie objekti. Piemēram, saskaņā ar organizācijas datiem, lielu daļu saglabājamo tropu lietus mežus Indonēzijas salā Sumatrā negatīvi ietekmē aktīvā ceļu būvniecība, koksnes pārstrāde, malu medniecības un citas pretlikumīgas darbības.

 

Avots: www.thejakartapost.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *